Teade Loomapäästegrupi telefonile:

“Harjumaa Saue vald, Saue linn, Tule tänav 23. Vigastatud kass, pole kindel, kas on seal territooriumil kuhugile vahele jäänud või hoopis auto alla jäänud, roomab vaevaliselt ringi. Töömees leidis ja palub kiisule kiiret abi.”

Tegime seda, milleks me vabast tahtest kokku oleme tulnud ja LPG vabatahtlik German oli käbedalt kohal. Olukord oli ülikriitiline ja hetk hiljem oli kiisu juba Loomade Kiirabi Kliinikus operatsioonilaual. Nad teadsin valmis olla ja olid ootel.

Ei olnud auto alla ega kuskile vahele jäänud vaid poegimine läks noorel emmel nihu – esimene pojake keeras end risti ja sulges tee. Nii nad surid ja lagunema hakkasid. Säästan teid üksikasjadest, mis pole teps mitte ilusad ja toredad. Naised saavad aru küll.

Arstid olid tasemel ja operatsioon möödus edukalt, kuigi riskid olid taevas. Valikut paraku polnud. Hetk tagasi saabus kliinikust kiri:

“Sepsis, emakas oli hall täiesti, mitte roosa. Kõhuõõs pruuni vedelikku täis. Kliinikusse jõudes täiesti alajahtunud ja siiamaani on temperatuur alla 32, kraadiklaas ei mõõdagi nii madalat. Veresuhkur ja rõhk samuti maas. Praegu on küll üleval aga söögi vastu pole huvi tundnud. Võitleme.”

Hoidkem siis kiisule pöialt ja palun poetada euro-paar tema ravikulude katteks. Sünnitamine on alati ohtlik, isegi loomadele ja teinekord asjad kipuvad nii minema. Midagi pole parata, aga tänan seda “töömeest”, kes labida nurka viskas ja noorele poegivale kassile abi otsima hakkas. Tänan ka arste ja annetajaid, kes taolise loomapääste võimalikuks teevad!

  • Loomapäästegrupp MTÜ
  • EE437700771003183318
  • Saue kiisu ravikuludeks

LPG annetusnumbrid: 900 1313 (5.-)     900 1414 (10.-)      900 2323 (25.-)