Säde on 2 aastat tagasi adopteeritud segatõuline koer. Eelmine kodu loobus temast, kuna väidetavalt olid tal käitumisprobleemid. Praeguses kodus sujus kõik algusest peale, Säde oli mänguhimuline ja lõbus koer. Kuni novembrikuuni. Siis tekkis koeral kõhulahtisus. Esialgu ei osanud keegi eeldada raskusi, mis ees ootamas. Kõhulahtisus tuli ja kadus, vahepeal muutus veriseks. Omanikud käisid koeraga veterinaaride juures pea iga kahe nädala tagant, vahel isegi sagedamini, kui kiirabi teenust vaja oli. Ajapikku kaotas koer oma mängutuju, lisaks sellele ka kehakaalu, mis nüüdseks on päris drastiliseks muutunud.

10.01 jõudis koer PetCity kliinikusse, kus selgus üsna nukker seis- soolestik on väga tugevalt muutunud ja kõhuõõnes on rohkesti vabavedelikku. Kliinikus eemaldati 3 liitrit vedelikku, aga seda tekib pidevalt juurde. Täpsema diagnoosi saamiseks on vaja teostada laparatoomia, enne seda tuleb aga stabiliseerida. Kuna koera seisund on üpris raske, ei saa praegu ka täpselt prognoosida, millal operatsiooni saaks ette võtta. Prognoos on väga ettevaatlik, aga lootus sureb viimasena.

Säde omanikud on viinud erinevatesse kliinikutesse arvestataval hulgal raha, kuid paraku tuleb arveid veel ja veel. Eriti raskeks teeb asjaolu see, et omanikud ei saa korraga tööl käia, vaid üks neist on kogu aeg koeraga kodus. Tee operatsioonini ning diagnostiline laparatoomia võivad maksma minna kuni 3000 eurot. See on suur summa, kuid Säde väärib seda võimalust!

Kui sa soovid Sädet aidata, siis palun kanna endale sobiv annetus Eesti Loomakaitse Seltsi kontole selgitusega “Säde”

  • LHV Pank – EE977700771001365439
  • SEB – EE791010002019856000
  • Swedbank – EE332200221041248998

SÄDE JA TEMA PERE TÄNAVAD!