Kahjuks peame teatama, et Säde lahkus parimatele jahimaadele. Säde pere kirjutab ja tänab:

“Kurvastusega peame teatama, et eelmisel nädalal lõppes Säde maine teekond ja edaspidi lippab ta ringi taevastel mänguväljakutel. Kuigi pealtnäha paistis, et Sädel on hakanud pisut parem siis tema kliinilise vere testid näitasid just vastupidist. Sellele lisaks tekkisid tal ootamatult tõsised hingamisraskused, mis kordusid, paraleelselt samal ajal esines ka tõmbluseid. Arutasime arstidega olukorra läbi ning inimlikust vaatenurgast mõistsime, et on aeg lasta tal rahulikult minna.

Tahame tänada kõiki sõpru, tuttavaid, oma pereliikmeid ja ka inimesi kes meid tegelikult ei tunnegi kuid siiski ulatasid meile oma abikäe. Soovime eraldi ära mainida mõned inimesed ja asutused kelle panust sellel teekonnal on keeruline alahinnata:

  • MAXI LEMMIKLOOMAKLIINIKU meeskond, tõelised pärlid.
  • DR. KRISTINA VIMBERG ja STINE UUTAR kes olid valmis meid alati koheselt vastu võtma, abistama või ära kuulama kui olukord seda nõudis. Vahel ka väljaspool tööaega ning isegi nädalavahetuseti. See on uskumatu kui suure südamega ja hoolega te oma tööd teete.
  • Loomulikult ei saa ka mainimata jätta Maxi Loomakliiniku kogu ülejäänud meeskonda. Meil ei jäänud märkamata kui hoolitsevad ja sõbralikud te kõik olete. Ka Säde tunnetas seda. Isegi, kui tal oli parasjagu pisut halvem päev, siis kliinikusse sisse astudes muutus ta alati rõõmsamaks ja vahel ei tahtnud sealt tulemagi tulla.
  • DR. INGRID HANG Petcityst kes teostas Säde esmased ülevaatused ning juhatas meieni Mari Hagi-Rigolti.
  • MARI HAGI-RIGOLT kes on küll tänaseks siit ilmast kahjuks lahkunud, kuid veel enne seda jõudis ülimalt kiirelt ja operatiivselt organiseerida Sädele vajaliku abi suunates meid õigesse kohta ning suutis meile selgeks teha, et on täiesti OK sellises olukorras lasta end aidata.
  • EESTI LOOMAKAITSE SELTS ja ELIS JÄRVSOO kes püstitas ELSi lehele üleskutse Säde abistamiseks ning tänu kellele jõudis meie mure tuhandete inimesteni. Ilma teieta oleks lootus kustunud vägagi kiiresti.
  • JANA MURUMAA tänu kellele jõudis Säde Venemaalt Eestisse MTÜ Helpdog juurde.
  • MTÜ HELPDOG eestvedaja RAILI HURT tänu kellele leidis Säde tee oma õigesse koju ning kes rasketel hetkedel aitas toetava sõnaga meid rajale tagasi.
  • LOOMADE KIIRABIKLIINIK, kus tehti Säde olemine vajadusel kergemaks.

Usume, et ka Säde tundis kõikide heade inimeste tuge ja oli tänulik, et sai oma perega kauem aega koos veeta. Aitäh kõigile kes toetasid ja kaasa elasid”