Teavitatud on nii koertest kui ka kassidest. Kõik loomad vaadatakse üle ning vajadusel kiibitakse, vaktsineeritakse marutaudi vastu ja lemmikule antakse pass. Amet on antud toimingute toestamiseks kaasanud ka välise partnerina loomaarste.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on ametit teavitatud 500 sõjapõgenikega kaasas olevatest lemmikloomadest, neist ligi 65% asuvad Tallinnas. „Kokku on teavitatud 275 koerast ja 214 kassist. Tallinnas asub 303, Tartus 29, Pärnus 34 ning Saaremaal 27 lemmiklooma,“ kirjeldas Kalda, kuhu on enamik loomi jõudnud.

„Täname kõiki ametiasutusi, kohalikke omavalitsusi, organisatsioone ja veterinaararste, kes on aidanud sõjapõgenikel oma lemmikloomast PTAd teavitada. Samuti kõiki, kes seisavad nende loomade heaolu ja tervise eest, pakkudes toitu, veterinaarabi või loomadele vajalikke tarvikuid,“ on Kalda tänulik.

Kõik sõjapõgenikega kaasas olevad lemmikloomad Eestisse ei jää. „Ametit on teavitatud neljakümne seitsmest lemmikloomast, kes liiguvad edasi teistesse riikidesse. Sellistest lemmikloomadest teavitab PTA sihtriigi pädevat asutust,“ selgitas Kalda.

Rohkem infot lemmikloomade teavitamise ja isolatsiooninõuete kohta leiab ameti kodulehelt.