Seoses kevadise konnade rändega on suletud Porkunis Viinavabriku tee, Järve tee ja Viinavabriku tee ristmiku ja Lossi tee ja Viinavabriku tee ristmiku vaheline lõik ajavahemikul 𝟬𝟰.𝟬𝟰.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗸𝘂𝗻𝗶 𝟭𝟴.𝟬𝟰.𝟮𝟬𝟮𝟮 kella 20.00-st kuni kella 07.00-ni. Konnade rände turvalisust korraldab SA Eestimaa Looduse Fond kontakt telefon: +372 5147678.

𝐇𝐞𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐞𝐭:

Porkunis Viinavabriku tee ja Järva-Jaani – Tamsalu – Kullenga tee on Eesti suurim kahepaiksete rändekoridor, mida läbib iga kevadel lühikese aja jooksul tuhandeid kärnkonni. Teede sulgemine päikeseloojangust päikesetõusuni on vajalik selleks, et hoida ära konnade massiline hukkumine teel. Viimasel 7 aastal on Porkunis vabatahtlikud aidanud kahepaiksetel üle tee jõuda. Näiteks 2021. aastal aidati Porkunis vabatahtlike abiga üle tee 7001 konna, terves Eestis aidati üle tee u 22 000 kahepaikset.

 Kõik kahepaiksed on Eestis looduskaitse all ning punase raamatu uute hinnangute kohaselt on kahepaiksed Eestis üks kõige kesisemas seisus olev loomarühm. Rännete aegne massiline hukkumine koos teiste negatiivsete juhuslike sündmustega võib kohaliku kahepaiksete asurkonna viia väljasuremiseni. Kui arvestada kahepaiksete liikumisaega ja kestvust, liikluskoormuse ööpäevast muutumist, siis alustavad pruunid konnad liikumist üle teede üldiselt varem ning jäävad teede lähedusse pikemaks ajaks. Teelõigul, mida läbib lige