Foto: Lääne prefektuur

Politsei käivitas laupäeval Järva vallas otsingud, et leida kodust lahkunud 16-aastast poissi. Otsingutele kaasatud politseikoer Toran võttis jälje üles ja leidis poisi vähem kui kümne minutiga.

Laupäeval kella 11.30 ajal sai politsei teate, et Järvamaal lahkus kümmekond minutit varem kodust 16-aastane poiss, kelle asukoht oli lähedastele teadmata ning, kes muretsesid tema heaolu pärast. Politsei koerajuht Leonid koos Toraniga alustasid otsinguid kella 13 ajal ning koer võttis koheselt jälje üles. Vähem kui kümne minutiga juhatas koer politseinikud lähedal asuva kuurini, kus poiss viibis. Kiirabi vaatas kadunud poisi üle, temaga oli õnneks kõik korras.

Lääne prefektuur kiidab ühismeedias lähedaste käitust, kes poisi kadumisest kohe teada andsid. Koheselt saadi patrull piirkonda poissi otsima saata ning alustati otsingute planeerimist, kaasates täiendavaid jõudusid. Politseikoeri saab otsingul tulemuslikumalt kasutada, kui inimese kadumisest ei ole möödas kaua aega, sest siis on jälg veel värske ja sellega suureneb võimalus, et koer selle kiirelt üles võtab ja kadunud inimeseni juhatab.