Foto: Ernesto Benavides del Solar/AFP

15. jaanuari naftalekkega valgus merre umbes 12 000 barrelit kütust. Leke leidis aset, kui Itaalia lipu all sõitnud tanker Mare Doricum oli naftat maha laadimas La Pampilla naftarafineerimistehasele, mis asub Limast 30 kilomeetri kaugusel põhjas. Õlilaigust päästeti elusalt ligi 150 määrdunud lindu, pooled neist aga surid hiljem. Ellujäänud pingviine, kormorane ja pelikane turgutavad Lima Parque de Las Leyendase eraloomaia töötajad, kirjutab AFP.

Neile antakse toru kaudu spetsiaalset rehüdratsioonisegu, vannitatakse ja kuivatatakse rätikuga. Pärast kahenädalast intensiivravi on pingviinid toidutarbimist vähemalt kolmekordistanud. “Isegi kui suled tunduvad puhtad, võivad vähimadki jäänused noka sees “mõjutada lindude seedesüsteemi, maksa kaudu,” lisas veterinaararst Giancarlo Inga Diaz, mistõttu on vaja kannatlikkust ja põhjalikkust.

Naftaste tiibadega linnud ei saa enam lennata ega toitu otsida. Lisaks röövib määrdunud sulestik neilt ka võime vajalikku kehatemperatuuri hoida. Isegi merelinnud, kes toornaftaga kokku ei puutunud, haigestusid ja surid pärast naftaga määrdunud kalade söömist. Leke, mida Peruu valitsus kirjeldas kui “ökoloogilist katastroofi”, juhtus siis, kui Itaalia lipu all sõitnud tanker lossis naftat Peruu ranniku lähedal asuvas rafineerimistehases. Hispaania naftakompanii Repsol teatas, et tankerit tabasid Tonga veealuse vulkaanipurske poolt vallandatud tsunamit veidrad lained, mis said lekke peapõhjuseks. Peruu kuulutas naftareostuse tõttu välja keskkonnaalase eriolukorra.

Foto: Ernesto Benavides del Solar/AFP

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: