Fotod: Loomapäästegrupp

Penneri perefirma ja Pisi Aphrodite fond loobusid “võimatust missioonist” ehk abi sõjakoldesse saatmisest, astusid Loomapäästegrupiga samasse paati ja toetavad nüüd hoopis Ukrainast siia põgenenud loomi. Täna tarisin nende annetuse meie ajutisse lattu Loomade Kiirabi Kliinikus.

Näikse, et nn “Ukraina lemmikuloomade konveier” on tööle hakanud ja saame kõnesid juba iga päev. Homme on kaks arstiaega, üks Tallinnas, teine Raplas juba kinni pandud. Ülehomme peaksid nii vaktsiinid kui kiibi naha vahele saama kaks koerakest, kes momendil pealinnas peatuvad. Loomulikult saavad me kunded kaasa kõik vajamineva koos toidupoolisega.

Täna käis Sõle loomakliinikus dokustaate korda ajamas puhastverd šotlane Laki. Väike perepoeg hoiatas, et kiisu võib hammustada. Arvasin, et see on igati õige tegevus, sest väikseid lapsi hammustan isegi. Perenaine Viktoria rahustas väikemehe maha ja ütles, et onu tegi nalja. Veel lisas ta, et Laki armastab tegelikult mehi. Seda ta tõesti tegi, tuli ja surus aga pea vastu ning kui silitama hakkasin, siis viskas kohe silma looja ja hakkas nurruma.

Kahjuks ei lubanud see hotell, kus nad peatuvad rohkem kassi pidada, aga siin tuli appi juba Viimsis elav Merike (vabandan kui nimi valesti meelde jäi), kes kiisule peavarju kuni järgmise kuu keskpaigani pakub. Viktoria on juba võimaliku üürikorteri leidnud ja siis saab Laki taas koos oma perega olla. Noor ema otsib ka tööd, aga palusin kohe teada anda kui talle tehtu eest sandikopikaid pakutakse – siis kasutan juba oma ajakirjanduslikke tutvusi ning annan parima, et kogu riik selliseid “ärikaid”, kes teiste surma ja kannatuste pealt rikastuda soovivad, teadma saaks.

Tänud Penneri lemmikloomapoed, Pisi Aphrodite Fond ja kõik teised, kes keset seda ülimat inimlikku traagikat ja julmust ka loomadele suudavad mõelda!