Eelmisel nädalal veetsid Geit ja Carol kolm äärmiselt intensiivset päeva Bulgaarias, Sofias. Toimus Dogs Trusti poolt juba 22 korda korraldatav International Companion Animal Welfare Conference.
Konverentsil osaleb igal aastal üle 300 inimese. Osalejate ja esinejate hulgas on nii loomakaitsjaid ja varjupaikade töötajaid kui ka veterinaare, käitumisspetsialiste ja teisi loomadega tegelejaid.

Osalesime konverentsil eesmärgiga saada uusi teadmisi ja kogemusi, mida kasutada loomakaitse arendamiseks Eestis. Seda ikka selleks, et olla ajaga kaasas, osata ennetada probleeme ja juba tekkinud probleemidega tegeleda võimalikult efektiivselt. Jaa loomulikult, et tuua Teile huvitavaid ja olulisi ettekandeid koju kätte, meie oma konverentsile.

Esimesel päeval tutvusime kohaliku varjupaigaga, osalesime töötubades, mis õpetasid meile paremaid turunduse ja annetuste kogumise nippe ning seletasid koerte käitumist ning õpetasid nende keskkonda rikastama. Kahel järgneval päeval kuulasime spetsialiste, kes jagasid meiega oma teadmisi ja kogemusi – loomade käitumisest, haigustest, haiguste leviku tõkestamisest, kodutute loomade arvu kontrolli all hoidmisest, organisatsiooni juhtimisest ja arendamisest, kuidas jõuda seaduste muudatusteni, kuidas jagada oma sõnumit ja koguda annetusi.

ICAWC osalemist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital