Loomaarmastajatena on ääretult kurb mõelda, et mistahes elusolend peab kannatama kahju, hülgamist või väärkohtlemist. Tundub aga, et seda esineb liigagi sageli ning sellel ei olegi justkui tagajärgi. Õnneks on üks kohtunik, kellel on küllalt saanud sellest, et loomade väärkohtlejaid ei karistata peaaegu üldse ning ta otsustas asjale läheneda loominguliselt.

Kohtunik Michael Cicconetti Ohiost määrab loomade väärkohtlejatele karistused, mis loodetavasti annavad neile eluaegse õppetunni.

Tema enda loomaarmastus sai alguse kui ta omale esimese koera võttis. Herman oli taksisegu, kellest sai mehele kiiresti parim sõber kogu lapsepõlveks. Nüüd on kohtunik Mike’il 10-aastane Berni alpi karjakoer Kasey ning tema loomaarmastus ei ole raugenud.

Ohio osariigi Painsville’i linna kohtuniku kaastunne loomade suhtes tuleb temaga ka kohtusaali kaasa, ent loomulikult peab ta endiselt järgima ka seaduseid. See tähendab, et ta ei saa määrata „julmi või ebatavalisi karistusi“, ent see ei tähenda, et ta ei võiks pisut loominguline olla.

Kohtunik Mike ütleb, et tema karistused ei sea kedagi ohtu, ent „see ei tähenda, et nad ei võiks pisut ebamugavust või häbi taluda.“

Näiteks toodi kohtunik Mike’i ette üks naine pärast seda, kui tema koer leiti äärmiselt räpastes tingimustes elavat. Seega oli see täiesti loogiline, et naine veedaks ka ise terve päeva räpases ja haisvas kohalikus prügilas. Kohtualune ei olnud sellisest karistusest muidugi vaimustuses, ent kohtunik Mike’il oli talle öelda järgmist:

„Ma tahan, et te läheksite prügimäele ning ma lasen teile leida kõige haisvama ja kohtuvamalt lehkava koha kogu prügilas ning ma tahan, et te istuksite seal homme 8 tundi ja mõtleksite järele, mida te sellele koerale tegite, samal ajal seda kohtuvat haisu sisse hingates. Kui hakkate oksele, siis hakkate oksele.“

Teine juhtum puudutas naist, kes oli 35 kassipoega metsa jätnud. Kohtunik määras talle karistuseks lisaks vangistusele ja rahatrahvile ka ühe öö üksinda jahedas metsas.

„Kuidas teile meeldiks kui teid jäetakse hilja õhtul metsaserva, kus peate öö koiottide ulgumise saatel mööda saatma… kuulates pesukarude sagimist pimeduses, istudes seal külmas teadmata, kust te järgmise kõhutäie saate, teadmata, millal teid päästetakse?“

Kohtunik Mike loodab, et tema kuulsaks saanud karistused annavad loomade väärkohtlemisele ja selle tagajärgedele laiemat kõlapinda ning seda mitte ainult väärkohtlejate, vaid ka üldsuse jaoks. Ta tahab, et inimesed mõistaksid, et tegemist on kuriteoga.

Loominguline loomaarmastajast kohtunik ütles, et tal ei olnud nende omapäraste karistuste puhuks mingisugust teadlikku plaani, vaid et ta hakkas neid määrama pärast seda kui hakkas märkama korduvrikkujaid.

Kuna kurjategijad ei paistnud õppust võtma tahtis kohtunik leida viisi, kuidas neile asjad lõplikult selgeks teha. Ent kohtunik Mike ütleb, et karistused ei ole ette plaanitud. Enne mistahes lõpliku otsuse tegemist selgitab ta välja kõik asjaga seotud detailid.

Pikemas perspektiivis loodab kohtunik Mike Cicconetti, et peagi muutuks loomadega seotud kuritegude puhul kohustuslikuks psühholoogiline ekspertiis. Lisaks sooviks ta näha seksuaalkurjategijate registrile sarnast andmebaasi ka loomade väärkohtlejate kohta, kust naabrid ja varjupaigad saaksid rikkujate kohta teavet.

Mida teie arvate karistustest, mille kohtunik Mike’i loomade väärkohtlejatele on määranud? Tema mõtteid saab kuulda videost allpool.

Palun JAGAGE seda oma pere ja sõpradega.

Pilt, video ja originaalallikas: https://iheartdogs.com/meet-the-judge-who-gives-creative-sentences-to-animal-abusers/

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: