Seda, et inimeste pühad paljudele farmiloomadele lõppu tähendavad, teavad vast kõik.

Lemmikloomadele see ei laiene, aga möödunud jõuluaeg jäi viimaseks nii mõnelegi. Kõigi julmem lugu juhtus Läänemaal, Taeblas, kus purjakil noorsand läbi rõduukse tuppa tungis ja “sõnakuulmatu pruudi” elamises omavolitses.

Lubatud korteri süütamine jäi küll ära, aga mehe vimm ja solvumine oli nii suur, et ta võttis puurist kaks papagoid ning rebis neil toore jõuga pead otsast. Eelkõige oli see suur šokk kolmele pisipõnnile, kes saabudes oma lemmiklinde enam eest ei leidnud.

Ka noor pereema oli hirmul ja ei julgenud esialgu üldse koju tagasi minna. Pole ka midagi imestada, sest psühhoterroristist meesterahvas saatis muudkui uusi võikaid sõnumeid ning lubadusi, mida kõike ta tegema hakkab. “Polnud vaja mind nii kaugele viia! Sa tead ju, et olen äkilise iseloomuga, ” veeretanud härra süü naise sõnul hoopistükkis tema enese õlule. Kainenedes mees küll vabandas ja tõi asenduseks kaks uut lindugi, mida aga enam vastu ei võetud.

Lugu on oma lahendust leidmas, sest naine tegi politseisse avalduse. Koridori jäetud linnud võttis Loomapäästegrupp enda hoole all. Olgu veel mainitud, et loomapäästjad võtavad seda lugu eriti valuliselt ja on perele igakülgselt toeks, sest tegu oli Kärberi tänava koduloomaaiast päästetud lindudega, kes just sinna perre loovutati. Kahjuks jäi nende eluke lühikeseks, aga omalt poolt lubab ühing teha kõik, et süüdlane väärilise karistuse saaks.