Fotod: "Muki" Facebooki leht

“Tere!

Ma ei tea nüüd kas see on nali või mitte, aga juhtusin täna Facebookis peale ühele perefirmale “MUKI” ja nad pakuvad koeraliha!!!

Kas see on mingi haige nali või reaalne asi? Palun uurige!”

See oli juba kolmas analoogne kiri ja osa koerasõpru on tõeliselt mures – kas võõramaised söömiskombed ja -harjumused hakkavad ka Maarjamaale jõudma? Kas koeraliha tuleb tõesti müügile ning neid vahvaid seltsilisi hakatakse kasvatama ja veristama nagu sigu, lambaid või veiseid?

Käisin minagi seal Muki-lehel. Kõik on nagu päris ja vaeva on nähtud. Lugesin ka kommentaare ja nägin tuttavaid nimesid, kes kõik koeraliha ülistasid ja ettevõtmisele edu soovisid. Olen mõnedega neist ka päriselus kokku puutunud ja täitsa asjalikud inimesed. Siin on paraku üks “aga”, sest tegemist on põhimõttekindlate veganitega, kes liha suu sissegi ei pista.

Sestap arvan, et tegu on provokatsiooniga ning ühel heal päeval kui piisavalt tähelepanu on saadud, lüüakse kaardid letti ning tõmmatakse koerte ja tapaloomade vahele võrdlusmärk, mis tegelikult on täiesti õigustatud. Pole isegi patust puhas ja aastate eest sai täpselt samasugust aprillinalja tehtud.

Selline pakkumine siis minu poolt, aga ma ei imestaks üldse kui varem või hiljem mõni lihaärikas välja ilmub, kes ka kiisudest ja kutsudest sülti soovib teha. Vaevalt see tal meie kultuuriruumis täna veel õnnestub ja enne pannakse tüüp ise pannile kui lastakse tal lemmikloomi rappima hakata!

Sarnane lugu: Gurmeerestoranis «Le Maître Chat» pakutakse ka koera- ja kassilihast valmistatud hõrgutisi!