Foto: Veljo Runnel

Tartu Ülikooli loodusmuuseum pikendab populaarset näitust „Tolmeldamise võlu ja valu“ ja seda saab uudistada kuni 2. oktoobrini.

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele: tutvustatakse taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ja ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi. Näitus tuletab meelde, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes.

„Taimede ja putukate elu on omavahel keerukalt põimunud, kus üks pool ei saa läbi teiseta ning kogu ülejäänud elusloodus sõltub sellest suhtest,“ selgitas näituse kuraator bioloog Veljo Runnel. „Näitusel avame läbi fotode ja interaktiivsete eksponaatide putuktolmeldajate rikkaliku maailma, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada,“ sõnas Runnel.

Külastajad on näitusele andnud positiivse tagasiside ja kuna tegu on olulise ja põneva teemaga, otsustati näituse külastusaega pikendada. „Järjest rohkem tuntakse huvi linnade elurikkuse ja