Kutsikas Siriuse varjupaigas Ukrainas

Venemaa rünnakud Ukraina vastu jätkuvad üha tulisemalt ja kergendust ei ole näha veel ei inimestele ega loomadele. Eile tegime tänu heale ja hoolivale Nähtamatute Loomade annetajate kogukonnale 5000€ ülekande Hersoni sõjakoldes asuvale Ugolyok’i farmiloomade varjupaigale, et aidata neil kriisis ellu jääda ja võimaluse avanedes viivitamatult evakueeruda.

Tänane on toonud aga uusi murettekitavaid uudiseid Kiievist 50 km kaugusel asuvast Siriuse loomade varjupaigast. Oleme telefonitsi suhtluses varjupaiga eestvedaja Andreiga, kes annab endast parima, et hirmunud loomade eest hoolt kanda. Varjupaigas on üle 3000 looma, kel pole kellelegi muule peale inimeste halastuse ja hoole loota. Kuna Sirius asub Kiievi lähedal, on Kiievit piiravad Vene tankid selle ümbruses ning varjupaigas toitu hankida on võimatu. Vähe sellest, et süütud inimesed jäävad sõjardi vägivaldsele teele, kannatavad selle tagajärjel ka lugematul hulgal loomi. Varjupaigaloomad on nüüd tankide ohutsoonis ja varjupaiga töötajad vajavad väga meie tuge, lootust ja toiduabi, et päästa enda ja loomade elud.

Siriuse varjupaigas on toiduvarusid loomadele vaid reedeni. Varjupaiga juhatajal Andrei kardab nii enda kui oma hoolealuste elude pärast ning hetkel on nende ainsaks lootuseks väljaspoolne abi.

Kutsikas Siriuse varjupaigas Ukrainas

Kõige enam on mitmetuhande loomaga Siriusel ja teistel Ukraina varjupaikadel vaja otsest abi toidu ja igapäevaste ravimitega. Sõjakoldes on riigisisene kaubandus halvatud ja seetõttu on oluline, et teised riigid õla alla paneksid. Seega organiseerime Eestist bussitäie loomatoitu, ravimeid ja muud esmatarbekaupa, mida varjupaigad ja nende töötajad vajavad. See on vähim, mis me praegu teha saame ja erakordselt oluline Ukraina loomade aitamiseks.

Meie tiim suhtleb tihedalt Ukraina varjupaikadega ja kogub kontakte inimestest, kes sõjaohtu trotsides riigisisest transporti pakuvad ja varjupaikade vahel esmatarbeid viivad. Viime bussitäie loomadele ja varjupaigatöötajatele mõeldud toitu ja vahendeid Ukraina piirini, kus kohtume kohalikega, kes toimetavad toidu edasi Ukraina varjupaikade abivajajatele.

Otsustasime just suure bussi organiseerimise kasuks, sest see annab Eestisse naastes võimaluse vabanenud ruum täita meile varjupaikadest Ukraina piirile vastu saadetud loomadega, kes ohutsoonist välja tuua. Aitame esmajärjekorras neid, kel muidu kõige väiksem pääsemislootus oleks. Eesti varjupaikades saavad nad leida uued armastavad kodud ja ei pea tundma nälga ega viibima raketimüra ja sõjaõuduste keskel. Lisaks sellele võtame piiril peale lemmikloomadega sõjapõgenikke, kes teistesse pagulasbussidesse pole lemmikloomade tõttu saanud. Ja loomulikult aitame võimalusel ka kõiki teisi, kes sõja tõttu abi vajavad. Praegu on see kõige olulisem asi, mida saame teha.

Esialgsete arvutuste kohaselt on toidu ja ravimite viimise ning tagasiteel loomade ja inimeste päästmise projekti eelarve maksumus umbes 8000€. Oma ressurssidest saame projekti jaoks suunata 1000€. Kutsume häid ja hoolivaid inimesi annetustega toetama, et saaksime koos päästa nii palju loomi ja inimesi kui vähegi võimalik. Annetada saad siin lingil.

Päästeoperatsioon algab praeguse seisuga juba homme, reedel, 4. märtsi hommikul. Meil on olemas buss ja kaks bussijuhti, Nähtamatute Loomade tiimiliikmed Merit, Mari-Liis ja Brigitta on Ukraina piiri äärde sõitmas, et koordineerida toiduabi ja loomade-inimeste transporti tagasi Eestisse. Lisaks on hulk häid organisatsioone ja inimesi aitamas päästeaktsiooni ellu viia. Saaremaa Vesi panustab joogiveega loomadele ja inimestele, Pagulasabi jagab infot piiri hetkeseisu kohta, suhtleme Varjupaikade MTÜ ja Eestimaa Loomakaitse Liiduga abi koordineerimise ja Ukraina varjupaikade osas, Venderloo bussifirma pakub bussiteenust.

Selleks, et abi jõuaks seda väga vajavate loomade ja inimesteni, on vajalikud kulutused aga suured.

Anneta, et saaksime tasuda pika sõidu kütuse, bussi, loomatoidu, ravimite, deso- ja kaitsevahendite ja muude esmatarbekaupade osas, mida Ukraina varjupaikadesse viime. Anname tiimina endast kõik, et päästeoperatsiooni tulemusel võimalikult palju head sünniks. Koos oleme veelgi tugevamad, et abi viia neile, kes end ise aidata ei saa.

Lisaks on väga teretulnud annetused loomade transportbokside ja loomatoidu osas. Organiseerime reede hommikul Tallinnas Kristiine keskuse lähedal annetuste kogumise aja, kus võtame vastu Ukraina varjupaikadele minevat kassi- ja koera kuivtoitu ja konserve ja transportbokse. Rohkem infot õige pea Nähtamatute Loomade sotsiaalmeedias.

Siirad ja soojad tänusõnad kõigile, kes astuvad omalt poolt samme, et leevendada Ukraina loomade ja inimeste kannatusi. Niimoodi saame vastu astuda agressioonile ja olla toeks neile, kes seda väga vajavad.

Anneta päästeoperatsiooni toetuseks siin lingil – https://nahtamatudloomad.