Värske kraam:
T, 30.05.2023

The Weather


12°C
 
Tallinn

Showers
 
Naljapesa
Koduleidja
Saada vihje!

Avaldatud: 10. okt. 2022

Musta kassi kuu: kuidas teha kaunis foto musta värvi kassist?

Mustade kasside pildistamine on keeruline. Kauni foto asemel on tulemuseks sageli lihtsalt üks suur must laik pildil. Piltide nappuse tõttu on mustadele kassidele ka keerulisem kodu leida, sest huviliste leidmisel mängivad pilkupüüdvad fotod väga suurt rolli. Musta kassi kuu raames jagab pikaajalise kogemusega loomafotograaf Kristiina Tammik nippe, kuidas must lemmikloom kaunilt pildile püüda.
  • Ohtralt päevavalgust. Fotograafia kohta on öeldud, et tegemist on valgusega maalimisega ja see peab 100% paika! Kõige paremad pildid saavutad juhul, kui valgust on piisavalt. Samas ei tohiks olla valgust ka ülearu, sest valguslaigud kipuvad loomakese nägu „ära kõrvetama“.
  • Ideaalsed valgustingimused õues on pilvine ilm või toas akna vahetus läheduses.
  • Väldi looma tagant paistvat valgust. See reegel kehtib eriti just musta looma pildistades. Kui valgus paistab looma tagant, on kontrast nii suur ning (telefoni) kaameral on keeruline leida looma näost fookuspunkti, millele teravustada ja fookus sättida. Aknast tuleva valguse kasutamine on väga hea mõte, kuid veendu, et lemmiku nägu oleks suunatud valgusallika poole.
  • Ära aja looma taga. See on vast kõige olulisem punkt.