Täna hommikul helistas meile üks murelik naisterahvas, kes teatas, et Väätsa-Türi tee ääres lebavad kaks surnud kurge. Lähemal vaatlusel selgus, et kured ei ole niisama müstilisel põhjusel hukkunud, vaid siin on inimese kuri käsi mängus!

Juhatuse liige Virge Võsujalg sõitis kohale ja kahjuks ei piirdunud see koletu lugu vaid kahe kurega ja ka mitte kolmega vaid kõik läheduses asuvad kured olid maha lastud. Osad linnud maapinnal elutult lebamas, teised linnud juba surnukehade kallal toimetamas. Osad rippusid aga pesadest alla, suured augud kehades. Kohal käisid politseinikud, päästjad ja Keskkonnaameti töötajad. Surnud linnud toimetatakse Maaülikooli kliinikusse loomaarst Madis Leivitsa kätte.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=311&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FEestiMetsloomayhing%2Fvideos%2F721205512569351%2F&show_text=false&width=560&t=0″ width=”560″ height=”311″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share” allowFullScreen=”true”></iframe>

Ühingule on teada antud, et kurgesid on tapetud ka lähedal asuvates külades. Me ei saa olla kindlad, et juhtum piirnes vaid selle piirkonnaga ja sestap ootame infomatsiooni ka mujal tapetud kurgede, aga ka julmuri enese kohta – selline inimene tuleb vastutusele võtta! Kui juhtusid kuulma või midagi nägema, siis palun kirjuta meile info@metsloom.ee või helista 56322200. Konfidentsiaalsuse tagame. Kui edastate teate leitud kehadest, siis palun märkige ära võimalikult täpne asukoht! Kõik lindude kehad kogutakse kokku ja munad loetakse üle, et tuvastada kahju täielik ulatus.

Kutsume üles kurgede mälestuseks pesapostide juurde musti linte panema. Süütud hinged on kurja inimese käe läbi hukkunud ja nad on vähemalt nii paljugi väärt. Videolõike vaata SIIT ja SIIT