Mirtel saabus varjupaika eelmise aasta märtsis Kaisma külast. Tal on ilus pikakarvaline ja huvitava mustriga kasukas, mida ta ei ole lubanud kellelgi sasida, sest moeteadliku kassipreilina hoolitseb ta selle eest ise.

Vaatamata oma noorusele, oli ta enne varjupaika jõudmist juba nii mõndagi kogenud ja näinud. Ta on oma kõrvaotsa kuhugi ära kaotanud ja pelgab inimesi. Mirteli muutumine sotsiaalsemaks on olnud pikk protsess ja tulemusi on märgata, kuigi need on tulnud pisitasa ja aegamisi. Tema esmane reaktsioon inimest nähes on hetkel veel põgenemine, kuid tuttava inimesega on kassipreili juba paari pai kaupa valmis suhtlema. Talle meeldivad silitused, aga paitegija peab olema tuttav ja usaldusväärne.

Kui soovid Mirteliga tutvuda, siis täida esmalt sooviavaldus kassi profiilil vajutades “Paku kodu”. Seejärel võtame Sinuga ühendust.

Varjupaikade MTÜ tähistab juba alates 2016. aastast sõbrakuud kampaaniaga “Sõpra tunned sabast,” mis kutsub võtma varjupaigast kassi või tulema kassidele püsitoetajaks. Meie hoole all on hetkel ligi 500 kassi.