Ka armastatud kodukassil võib hakata igav, kui tema keskkond ei ole vaimselt ja füüsiliselt stimuleeriv. Mõtle, kuidas end ise tunned, kui oled nädala kodus haige olnud ega pole saanud tegeleda tavapäraste tegevustega – ilmselt on Sul üsna igav ja kibeled juba igapäeva rutiini naasma.

Sarnaselt tunneb end kodukass, kes ei saa tegeleda loomuomaste tegevustega, nagu jahiinsinkti väljendamine ja küünte teritamine. Muu hulgas võib igavus viia ärevuse, depressiooni ja soovimatu käitumiseni, nagu pidev mjäugumine või valesse kohta pissimine.

Siin on 7 asja, mida saad teha, et tagada kassile mõnus ja stimuleeriv keskkond:

  • Osta või meisterda kassile sobivad mänguasjad. Kui Sinu kass eelistab inimesega mängida, leia tema jaoks iga päev kasvõi 15 mänguminutit.
  • Mitme kassiga kodus peaks kindlasti olema piisavalt liivakaste. Hea reegel on üks kast kassi kohta ning vähemalt üks neutraalne kast, et kiisud omavahel tülli ei läheks.
  • Kass peab saama kratsida. Osta kassile spetsiaalne kratsipuu või -matt, et ta ei hakkaks diivanit ega muud mööblit kratsima.
  • Kassid armastavad oma valdusi kõrgelt jälgida. Kui kass saab ohutult mööblil turnida, on väga tore. Enamasti on aga mõistlik osta selleks ronimispuu.
  • Jahiinstinki stimuleerimiseks võid asetada toidu väikeste kaussidega majapidamise peale mitmesse kohta. Väikeste koguste söömine ja toidu otsimine on kassile loomulikum kui toidu pidevalt ees hoidmine.
  • Taga kassile ohutu võimalus õues toimuvat jälgida. Kui aknast pole midagi vaadata, võiksid mängida talle spetsiaalseid kassivideoid, mida leiab YouTube’st.
  • Kassid ei salli seisvat vett. Kui Su kass kipub vähe jooma, osta talle purskkaev-jooginõu.
    Rõhutame, et kassi õue uitama laskmine ei ole igavusele lahendus! Nii linnas kui maal varitsevad kodukassi tõsised ohud, nagu haigused, õelad inimesed ja teised loomad.