Hiljuti kõlas Facebookis ühe ühingu telefonivastaja helju röögatas, mis küll ühest kitsest saab, kelle Loomapäästegrupp oma hoole alla võttis – meil polevat litsentsi ja koolitust!?

Ilmselt tal on Pariisi Kõrgema Metskitsede Abistamise Ülikooli diplom taskus, et niimoodi räuskab ja litsentsiks pidas ta arvatavasti KKA koostöölepingut. See on imeleping – kirjutad aga alla ja oledki koolis käimata laksust “spetsialist.”

Metsloomade abistamine on Eestis problemaatiline ja matsu ei jaga isegi enamus loomaarstidest. Seda enam on spetsialisti sildi enda otsa ette kleepimine äärmiselt tõusiklik ja väär. Loomaaiast leiate spetsialiste, kes seda nime ka väärivad, aga ülejäänud kõik see mees ja naine on asjaarmastajad. Aamen!

On üksikud fanatid, kes iseõppinutena ja mingile liigile keskendatutena tõesti ühtteist teavad, aga need loen ma kahe käe näppudel üles. Tänased targutajad imesid sel ajal alles emme tissi kui nemad juba tegelesid.

Tänane provokatiivne jutt on kanast. Sai viga teine ja ei lenda. Mida ma hädas teen, sest litsentsi ja koolitust ju pole? Kohe räägin.

Mul on diplom elektrialal nagu KKA tegelasel, kes metsaasukate eluolu korraldab. Sestap on igati loogiline propeller selga monteerida, et linnuke taas lennata saaks.

Proovilend sai eile tehtud, aga raip tõusis nii kõrgele, et segas juba lennukite liiklust. Otsin praegu sobivat raskust jalgade külge, et teda madalamale tuua.

Metsloomade abistamise juurde tulen kindlasti varsti tagasi, sest see teema läheb väga korda. Mis aga kitsekesse puutub, siis ärge väga muretsege – meil on üsna hea ellujäämisprotsent. Ehk isegi parem kui nn spetsialistidel. Veel üks teguviis, mis Eestis üsna levinud on – selleks, et sa ise targem välja paista, ütle, et teine on ikka loll! Avalikult seda suurt ei tehta aga eravestlustes oi-oi kui palju!

Ühiskonna puudulikku loodusharidusega arvestades soovitan aga metsasukatest eemale hoida küll. Enamasti sünnib igasugu “aitamistest” ikka rohkem kahju kui kasu. Muide, Loomapäästegrupis on ainult neli inimest, kelle kätte ma metskitse usaldan. Pirita “titt” ongi neist ühe käes.