Koera võttes peab arvestama sellega, et olgugi mis ilm õues on, peab oma lemmikuga jalutamas käima. Erinevad teadusuuringud on kinnitanud, et koerapidamine on inimese südametervisele kasulik. Põhjus peitub justnimelt selles, et koeraomanikud käivad lemmikuga regulaarsetel jalutuskäikudel. Lisaks heale südametervisele toob koera võtmine ellu ka muid boonuseid südamesõbra näol!

Väga oluline on silmas pidada ka koera heaolu ja tervist. Miks on regulaarsed jalutused koerale olulised?

  • Regulaarselt liikuv koer on tervem. Koerte jaoks on juba väike ülekaal koormav ja võib olla terviseprobleemide tekitaja.
  • Rahulik jalutus on koera jaoks rahustav ja loomuomane tegevus. Nina kasutamine jalutusel aitab kaasa koera stressivabale elule.
  • Kasutades head varustust, on tagatud turvaline ja mugav jalutus. Selleks on soovitatav Y-kujulised traksid ja lõdvas asendis rihm.
  • Ka hooviga kodus elavad koerad vajavad regulaarset jalutust väljaspool aeda.

Paranda enda ja oma koera elukvaliteeti regulaarse liikumisega!

Aprill on südamesõbra kuu. Kümned koerad loodavad varjupaikades üle Eesti leida päris oma kodu. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse – oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!

Sinu südamesõber ootab sind varjupaigas