Foto: et.pets-guru.net

Terviseameti mürgistusteabekeskus teatas täna sotsiaalmeedias, et Eesti vetesse on jõudnud merisiilik ja Pirita rannas astute ühele juba ka peale. Merisiiliku okkad võivad kergesti murduda ning need tekitavad torkepiirkonnas ägedat valu.

“Ettevaatust! Saime täna kõne infoliinile 16662 seoses Pirita rannas jalga astutud väikese merisiilikuga. Inimene märkas okkalist kerajat loomaksest ja tundis tugevat valu (võib kesta mõni tund) ja koheselt tekkis ka torkepiirkonnas ka tugev paistetus,” kirjeldatakse teates juhtunut.

Meresiiliku okkad võivad kergesti murduda ja põhjustavadki kudedesse tungides tugevat valu ja nahapunetust. Esmaabina tuleks nahka pesta kohe rannas soolase ja sooja mereveega. Päevi kestva valu, iivelduse või oksenduse tekkimisel tuleb pöörduda EMOsse. Ravi on sümptomite kohane (antidooti pole), ent tavapäraselt jääbki ainukeseks kaebuseks tugev valu.
Tegu on troopilise elukaga, kes on end juba nt 2018.aastast sisse seadnud Taani randadesse ning oli aja küsimus, millal ta jõuab meie vetesse.
Mürgistuskeskuse ametnikud koos Terviseameti keskkonnaspetsialistidega uurivad merisiilikute võimalikku paiknemist meie randades, ent seniks palutakse rannas peale sinivetikate tähelepanelik olla ka merisiilikute suhtes.
Kui märkate merisiilikut, siis helistage 16662 ja andke selle asukohast teada!