“Päästeprofid aitavad kõiki hädasolijaid! Kuna need kolm luike sõiduteelt õhku ei tahtnud tõusta, suunati nad vilkuritega eskordi saatel tagasi loodusesse,” lisas päästeamet sotsiaalmeedias avaldatud video juurde.

Täna pärastlõunal jäid Tallinna kesklinnas, Sossimäel tihedas liikluskeerises hätta kolm luike. Sündmusele reageerisid Kesklinna päästekomando inimesed, kes algatuseks linnud kokku ajasid ja siis vilkurite saatel Ülemiste järveni turvaliselt juhatasid. Kuigi teekond oli üsna pikk, siis kulges kõik plaanipäraselt.

Arvatavasti tingis lindude ebahariliku käitumise noore luige vähene lennuvõime ja seetõttu maandutigi väga ebasobivas paigas puhkama. Ülemiste järvel elab üks luigepaar juba aastaid ja nendega on alalõpmata kokku puutunud nii politseinikud, päästjad kui loomakaitsjad, sest neile lausa meeldib tuterdada Lennujaama lähistel Tartu maanteel. Kas täna oli tegu samade lindudega? Kõiki asjaolusid arvestades julgeksin vastata jaatavalt. Päästeaktsiooni filmis üles Laura Peets.

Seotud lood: