Foto: Animal Welfare Watch

Õnnelikud on inimesed, kes ei tea, mis on sõda. Veel õnnelikumad on need, kes ei pea oma kodudest ja kodumaalt surmahirmus põgenema. Paljudel murdub süda, sest peavad lemmikloomad maha jätma. Teised saavad aga kaasa võtta kuid uues riigis tekib nendega seotult väga palju probleeme.

Euroopa Komisjon on pöördunud Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide poole palvega lihtsustada Ukrainast EL-i sisenevate reisijatega kaasas olevate lemmikloomade liikumise nõudeid. Nõuded leevenevad eelkõige koertele, kassidele ja valgetuhkrutele, kes ei vasta ühele või mitmele meil kehtivale veterinaarnõudele. Eesti riik oli esimeste seas, kes leevendustega nõus oli. 

Loomapäästegrupp ei kogu täna veel Ukraina loomade heaks annetusi, sest saame aru, et meil ei ole võimekust ja võimalustki saadetisi kohale toimetada ning isegi pangakontole laekunud raha neile sõjaolukorras üle kanda. Küll aga mõistame väga hästi inimesi, kes paari kompsu hädavajalikumaga võõrasse riiki saabuvad ja siin abitult ringi vaatavad. Neil ei ole midagi peale suure südamevalu, esmatarbekaupadest, loomatoidust ja -ravimitest rääkimata.
 
Aga siin saame juba kõik appi tulla ja Loomapäästegrupp tagab Eestisse jõudnud Ukraina sõjapõgenike lemmikloomadele tasuta toiduabi ja katab vajadusel ravikulud. Loomulikult oleme valmis jooksvalt lahendama ka teisi loomadega seotud probleeme. Oleme ühenduses paari Ukraina kenneli ja ühe varjupaigaga, aga täna me tõesti pole võimelised neid aitame ning ootame sõja vaibumist. Kodus oleme aga Jumala ja Teie abiga võimsad. Laske sõna levima ja võtku Ukraina sõbrad meiega julgelt ühendust. Välismaalased ei saa Eesti lühinumbritele, sealhulgas meie 1414 helistada ja seetõttu pakume välja teise võimaluse. Oleme tänulikud kui seda lugu jagate, et informatsioon taolisest võimalusest ikka abivajajateni jõuaks!

————————————————————————————