Tallinna linn teatas eile, et loobus Nõmme-Mustamäe terviseraja ehitamisest, kuna kodanikud olid plaani suhtes äärmiselt rahulolematud. Loodud töögrupi kohtumised olid väga tulised ja vaidlustest kaugemale ei jõutudki. Meid esindas töögrupis Elis Järvsoo.

Oleme õnnelikud, et inimesed on valmis looduse säilimise eest seisma. Ka meie leiame, et niisugusesse kohta asfalttee ei sobi. Seda mitte üksnes seetõttu, et asfaldi koht ei ole metsas vaid ka seetõttu, et soojade suveilmadega läheb asfalt kiiresti kuumaks ja püsib kuumana kaua, mis võib loomadele lausa ohtlik olla. Nii meie neljakäpalistele sõpradele kui ka neile toredatele loomadele, kes seal metsas elavad. Kui muidu selliste ilmadega on hea jalutada just metsavahel, siis asfalteeritud mets enam sooja suveilma jalutuskäikudeks lemmikuga ei sobi.

Soovitame edaspidi enne seesuguseid plaane veenduda kas kohalikke inimesi, kellele justkui tee või muu rajatakse, ja teisi huvigruppe on asjasse kaasatud või kaasata nad ise. See kindlasti aitab ära hoida edasisi arusaamatusi. Samuti on hea õppida juba sellest, mis varasemalt tehtud nt on Merimetsas (Stroomi metsas) korralik terviserada, mis sinna hästi sobib, on läbitav ka laspevankriga (mitte, et loodusesse peab kindlasti lapsevankriga ligi pääsema) ega ole asfalt. Võibolla sobib midagi sarnast ka Nõmmele ja Mustamäele.