Looduskaitsekuu tänavune juhtmõte „Loodus linnas“ kutsub avastama linnaloodust ja mõtisklema selle tuleviku üle. Kuu aja jooksul saab osa võtta retkedest ja töötubadest ning õppida oma loodusvaatlusi andmebaasidesse sisestama. Info looduskaitsekuu ettevõtmiste kohta on koondatud Keskkonnaameti kodulehele.

“Rohealad tähendavad paremat elukvaliteeti,” ütles Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. “Rohealad parandavad õhukvaliteeti, reguleerivad temperatuuri, parandavad veekvaliteeti, leevendavad müra ja kliimamuutuste mõju. Rohealad on head ka vaimsele tervisele, sest aitavad leevendada stressi,” selgitas Vakra looduskaitsekuu fookusteema olulisust.

Looduskaitsekuu algab igal aastal emadepäeval ning kannab tänavu juhtmõtet “Loodus linnas”. Kuu aja jooksul korraldavad keskkonnahariduskeskused, teadusasutused ja muuseumid ja loodusturismi ettevõtjad üle Eesti retki, mis viivad loodusesse nii jalgsi, kanuudel kui ratastel. Osaleda saab töötubades või külastada loodusfestivale.

Keskkonnaamet ja Keskkonnaagentuur kutsuvad huvilisi vaatlusretkedele, et õppida märkama ja tundma linnalooduses leiduvaid liike, kellega