Foto: South China Morning Post

On suur rõõm näha, et niivõrd paljud meist on juba näidanud üles soovi aidata nii Ukraina inimesi kui nende neljajalgseid sõpru. Kuna praegu on liikvel palju infot, mida jälgida on aeganõudev, siis toome Loomuses sinuni võimalused, kuidas aidata Ukraina loomi.

Anneta

Annetada saab näiteks Ukraina loomakaitseorganisatsioonile uAnimals, kes omakorda toetab Ukraina varjupaiku ja organisatsioone ostes neile toitu, ravimeid ja muud vajaminevat. Üks võimalus on hakata nende püsiannetajaks läbi Patreon keskkonna või teha ühekordne annetus organisatsiooni eestvedaja kontole:

IBAN UA 60 322001 00000 2620 9316 2924 16
Saaja: CHEVHANIUK OLHA (65000, Ukraine, reg. Odeska, c. Odesa, st. Koblevska, build. 18, fl. 20)
Pank: JSC UNIVERSAL BANK (KYIV, UKRAINE; Swift: UNJSUAUKXXX)

Võimalik on ka annetada otse varjupaikadele:

Eesti Loomakaitse Liit on teinud ka annetusalgatuse “Ma armastan aidata” keskkonnas Kiievi lähedal asuva varjupaiga SOS Animal Shelter Kiev toetuseks. Annetusalgatust saad toetada siin.

Nii LHV kui ka Swedbank on teatanud, et nad ei võta teenustasu Ukrainasse suunatud annetustelt. Annetuse ülekande selgitus soovitatakse võimalikult üheselt mõistetavalt kirjutada, näiteks “annetus”, “Ukraina toetuseks” vms. Lisaks soovitatakse valida kontod, kuhu saab annetusi teha eurodes, et makse kiiremini teoks saaks.

Lisaks saab vaadata ka üle-euroopalise loomakaitseorganisatsiooni Eurogroup for Animals lehel, kus on toodud välja veel mõned organisatsioonid, kellele annetada, näiteks Rumeenia loomade varjupaigad, kuhu võetakse vastu Ukrainast päästetud abivajavad loomad.

Paku elupaika

Põllumajandus- ja toiduamet teatas ka, et Eesti on leevendanud Ukraina sõjapõgenikega kaasa võetud lemmikloomade nõudeid. Nõuded leevenesid eelkõige koertele, kassidele ja valgetuhkrutele,