26.–28.08 toimub koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine Põlva-, Valga- Võru-, Tartu- ja Pärnumaal.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul on amet koostöös loomaarstidega teostanud sellel aastal vaktsineerimisi läbi kevade ja suve üle Eesti. Siiski ollakse sellel nädalalõpul suisa viies piirkonnas lemmikuid vaktsineerimas. „Reedest pühapäevani on võimalik lemmikloomi vaktsineerida eri piirkondades Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Lisaks saab 26.08 lemmikuid vaktsineerida Luunja ja Kastre vallas ning 27.08 Pärnumaal Põhja-Pärnumaa vallas ning Audru, Tõstamaa ja Lääneranna piirkonnas,“ kirjeldas Kristian.

„Väga hea meel on selle üle, et lisaks vaktsineerimisringidele on kampaaniaga Kagu-Eestis liitunud ka väikeloomakliinikud – Põlvas, Räpinas, Leevil, Otepääl ja Võrus,“ lisas Kristian.

Koeri ja kasse tuleb vaktsineerida marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant. Selle eest, et lemmikloomal oleks toiming regulaarselt tehtud, vastutab loomaomanik. Koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega vaktsineeritakse kolmel päeval kasse ja koeri. Selleks liiguvad meeskondadena eri piirkondades ringi tegevusluba omavad loomaarstid ning erinevatel päevadel pakuvad tasuta vaktsineerimist ka ka