Laupäeval, 4. märtsil toimub Tähesaju Horteses Eesti esimene mitteametlik kassinäitus ehk Match-Show, kus saavad end proovile panna nii kodu- kui tõukassid. Võitjad kuulutatakse välja neljas kategoorias: publiku lemmik, parim pikakarvaline kass, parim lühikarvaline kass ja parim kiisupoeg. 

Tähesaju Hortes muutub laupäeval toredaks kasside kohtumispaigaks. Eesti Kassikasvatajate Selts ESTICAT  ja Hortes viivad koostöös läbi Eesti esimese mitteametliku kassinäituse. Lõbusal sündmusel kuulutatakse võitjad välja neljas kategoorias: publiku lemmik, parim pikakarvaline kass, parim lühikarvaline kass ja parim kiisupoeg. Kõiki võitjaid premeeritakse toredate auhindadega, mille on välja pannud Hortese head lemmikloomatoodete partnerid.

„Kindlasti on tegemist toreda kogupere ettevõtmisega, mida tasub tulla vaatama kõikidel, kel laupäeval aega,” lausus võistluste kohtunik Karin Roth, lisades: „näitusel osalevad 22 kassi, kelle hulgas on nii väikesi kiisupoegi kui ka majesteetlikke tõukasse.

Näituse kohtunik Karin Roth on ametilt loomaarst. Kassidega on ta tegelenud viimased 17 aastat, juhtides ka Eesti Kassikasvatajate Seltsi ESTICAT. Kodus on tal kasvamas šoti ja briti lühikarvalised, kelle aretusega ta Macrory kassikasvanduse nime all tegeleb, kuid üheks missiooniks Eesti kassipidamise maastikul on populariseerida just kodukassidega näitustel käimist. Tegu on toreda hobiga kogu perele ja miks piirduda näitustel vaid tõukasside esitusega. Mujal maailmas on just kodukasside osalusklassid ühed populaarsemad. Neil on omad tiitlid, edetabelid jm.

Päevakava:

  • Kell 11.00–12.00              Registreerimine ja numbrite väljastamine
  • Kell 12.00-14.00              Kasside hindamine
  • Kell 14.00                          Võitjate väljakuulutamine ja auhinnaloos.