Päkapikud käivad juba ringi. Stromkal oli nädalavahetusel isegi Jõulumees platsis. Ju ajas kalendri väheke sassi. Taat juba vana ka. Põhjapõtru polnud, aga teda asendas suksu, kes siis kannatlikult rahvast kaarikul ringi kärutas. Vaene suksu. Põnnidel oli see-eest lustimist küll.

Kui enda tited veel algklassides pinki nühkisid, siis ühtäkki hakkasid ka kodus vihjama, et teistel juba päkapikud käivad. Mälu järgi oli veel täitsa augustikuu. Võibolla ei olnud ka, aga ikka väga vara tundus veel, et susse aknalauale panna. Panin siis sinna susside sisse kassidele mõeldud kala. Ei nad pahased olnud, sest olid mu kiiksudega juba harjunud. Häbi ikkagi! Paha issi! Olin vist jah.

Täiskasvanud ongi pahatihti pahad. Lapsed mitte ja nemad näevad ikka vaid head. Neile on võõras loomale ka meelega haiget teha. Kuigi pisipere ootab eelkõige ise kinke, siis lastele meeldib kinke ka teha. Näiteks Tallinna Sikupilli, Kivimurru, Pae, Asunduse, Ülemiste, Pallasti lasteaiad ja Pae gümnaasium panid taas Loomapäästegrupi loomadele annetuste kogumise juba eelmisel kuul püsti ja tänaseks on väga suur hunnik toitu meile juba ka üle antud.

Sikupilli lasteaia direktor Marika Jurin uuris enne, mida kõige rohkem vaja läheks? Laususin, et teeks sedapuhku kiisude ninaesise veidi rammusamaks. Muidu nad on justkui vaeslapse rollis, sest kogu tähelepanu saavad pea alati koerad. Nii ka läks ja kassitoitu annetati palju. Mänguasju ja üks ronimispuu ka. Loomulikult ei jäetud koeri ilma ja ka nende jõululaud on väga maitsev ja rikkalik. Joonistati pilte ka. Enda lemmikuks on see, kus Muri kutsikaid ootab. Jagavad matsu küll. Hästi armas!

Suur-suur aitäh ja pikad-pikad paid väikestele loomasõpradele! Lisaks soovin teile ikka paremaid vanemaid kui ise olin ja loodetavasti päkapikud teie susside sisse kala ei pane vaid ikka suutäie magusat.