Sel laupäeval sai Keskkonnaamet teate Vääna-Jõesuus Vääna rannas leitud mitme surnud luige kohta. Kohal käinud keskkonnainspektor kinnitas, et lindude surma ei põhjustanud inimene.

„Hiljutised uudised Järvamaal surnuks tulistatud toonekurgedest on kõigil värskelt meeles ja suhteliselt väikese vahemaa juures nii mitme luige surnukeha leidmine ongi ebatavaline. Võib ainult tunnustada asjalikku 6. klassi noormeest, kes lindude leidmisest teada andis ja oli valmis ka meiega uuesti randa tulema, et leitud linnud ette näidata,“ ütles Harju järelevalvebüroo juhataja asetäitja Kristi Melk.

Kohapeal avanes pilt mitmest erineva lagunemisastmega, seega erinevatel aegadel surnud nelja luige surnukehast. Näiteks ühel juhul oli rannas vaid tiivaluud koos sulgedega.

„Teisel juhul oli osaliselt lagunenud luige surnukehal puudu pea, kuid see oli nähtavalt rebenenud või rebitud. Laguneva surnukeha puhul on selline pilt looduses kiskjate ja muude loodusjõudude tegevuse tagajärjel tavapärane. Kolmas luik, mille leidsime kivide vahelt merest oli olnud jahedas vees ning puudusid välised vigastused, ka luige pea oli alles. Lõikejälgi või kuuliauke lindude kehadel ei olnud,” rääkis Kristi Melk.

“Selle põhjal, mida nägime, ei ole mingit põhjust kahtlustada Vääna rannas luikede hukkumise taga inimest,“ kinnitas keskkonnainspektor.

Kolme linnu surnukehad võttis Keskkonnaamet kaasa, et Põllumajandus-ja Toiduamet saaks võtta linnugripi proovid.