Foto: Villu Kasari/Tiigikonn

Järjest kerkiv õhutemperatuur on ajanud liikvele kahepaiksed, kes väljuvad tasapisi oma talvituskohtadest. Läheb veel veidi aega, et nad jõuaksid liikuda sobivatesse sigimisveekogudesse, aga ega see hetk enam kaugel ole, kui sauna tagant tiigist võib kuulda krooksumist, mis kuulutab ühes ka kahepaiksete seire hooaja algust.

Keskkonnaagentuur kutsub juba viiendat aastat kõiki osalema pulmas, konnapulmas! Nimelt ootame Loodusvaaluste nutirakenduse kaudu vaatluseid kahepaiksete sigimisveekogude kohta. Kellel veel äppi ei ole, saab selle alla laadida Apple Storest või Google Playst. Järgmiseks tuleb leida mõni kodulähedane veekogu, mis potentsiaalselt võiks sobida kahepaiksetele sigimiseks. Veekogu võib kogu seire perioodil 15. aprillist kuni 30. juunini külastada mitmel korral, et tuvastada võimalikult palju erinevaid kahepaiksete liike.

Loe kahepaiksete seirest lähemalt Keskkonnaagentuuri blogist, kus meie avaneb uues vahekaardiseluslooduse osakonna peaspetsialist Triin Edovald kirjutab, mis on seire eesmärk ja kuidas läks möödunud aastal.