Foto: PTA

Hiljuti jõudis avalikkuse ette lugu ligi poolesajast pisikesest koerast, kes päästeti väga halbadest oludest. Möödunud nädalal saabusid koerad meie hoole alla ja oleme saanud mitmeid pöördumisi inimestelt, kes tunnevad koerte käpakäigu vastu huvi.

Kuna koerad elasid omaenda rooja sees, siis olid nad saabudes väga räpased. Lisaks ei ole koerte karva eest korralikult hoolitsetud. Tegemist on Malta bichon’i laadsete koertega, kelle karvkate vajab regulaarselt hoolt. Veterinaarid on koertele esmase ülevaatuse teinud ja tegeleme jõudumööda nende pesemise, karvahoolduse ja küünte lõikamisega.

Koerad on Põllumajandus- ja Toiduameti poolt Varjupaikade MTÜle hoiule antud ja nad ei ole hetkel veel ametlikult meile võõrandatud. Ootame kannatlikult, et paberimajandus saaks korda ja siis saame hakata koertele vajalikke veterinaarprotseduure teostama ning seejärel neid uutesse kodudesse saatma.
Teame, et paljud head inimesed soovivad koertele kodu pakkuda. Palume natukene kannatust ja anname kindlasti rohkem infot juba peagi.

Sellised kutsikavabrikud tegutsevad, kuna nõudlus odavate tõukoerte vastu on suur. Kui soovid osta tõulooma, siis palun ole tähelepanelik! Tõutunnistuse ja vaktsiinide puudumine ning ostetava looma elutingimuste varjamine on selged ohumärgid, et tegu võib olla kutsikavabrikuga.

Kui sa soovid anda enda panuse abivajavate loomade heaks, siis seda saad teha SIIN