Kukile tehti MRT uuring, mille käigus tuvastati muutused L7-S1 diski mahus ja kujus. See viitab varasemalt põetud diskospondüliidile ja sellest tingitud sekundaarsetele muutustele. Diskospondüliit viitab infektsioonile seljas, mis asub spetsiaalselt ketta sees ja külgnevates seljalihastes. Hiljuti tabas Kukit järsk valusööst, mistõttu on käpaline täielikul rahurežiimil. Loomakesele määrati hetkel antibiootikumi- ja valuravi, kuid on võimalik, et tulevikus vajab koerake operatsiooni. Kuki liikumise erksamaks saamiseks alustati maikuu lõpus füsioteraapiaga.

KUIDAS LÄHEB KUKIL?

“Praegu läheb kõrgendatud valuraviga hästi. Oleme võtnud vaikselt ja käinud vähese koormusega õues. Kuigi Kuki tahaks rohkem liikuda, siis proovime talle toas tegevust anda. Ostsime talle strateegiamängud, nuuskimismati ja -kuubiku. Hetkel ta ei lonka ega esine valusööste. Samuti tuleb Kuki aina rohkem oma kestast välja ja muutub julgemaks ning tunneb, et on pereliige.

Füsioteraapias saime koduseks tegemiseks mõned kergemad harjutused ja massaaži nipid. Kuna Kuki tervis ei ole veel hea, siis ei saa väga palju harjutusi teha. Praegu võime õues käia rohkem kui 15 minutit, aga siiski ta peab olema rahulik ega tohi joosta. Veterinaari soovitusel tehti koerakesele laserravi ning hangime endale ka laseraparaadi, et saaksime teda ise sellega ravida. Uue nädala alguses otsustatakse, kuidas jätkub Kuki ravi” sõnas koerakese uus pere.

MRT uuring koos vereproovide ja valuraviga maksis 780€. Füsioteraapia esimene visiit maksis 70€ ning iga järgnev 50€. Palume veel heade inimeste abi, et tasuda Kuki raviarved. Annetuse saab teha: