
Kui jagad kodu väärikas eas loomaga, saad nii mõndagi ära teha, et väike vanur end võimalikult mõnusalt tunneks.
- Õige söök – spetsiaalne eakale loomale mõeldud toit sisaldab kõiki looma tervist toetavaid vajalikke toitaineid. Kui kõrge eaga kaasneb mõni haigus, oskab loomaarst soovitada ka sobivat eritoitu.
- Vaata loomale suhu – hammaste ja suuga seotud probleemidega on parem tegeleda varem kui hiljem. Lisaks sellele, et säästad looma ebamugavusest, ennetad ka tõsisemate tervisemurede tekkimist.
- Käpad käima – kuigi vananedes võib looma huvi mängimise ja liikumise vastu väheneda, proovi teda liikuma meelitada. Eale kohane liikumine on hea nii lihastele ja liigestele kui looma üldisele tervisele.
- Ohutus ennekõike – kui märkad eaka sõbra koordinatsiooni ja rammu vähenemist, vaata kodu kriitilise pilguga üle. Võimalda loomale ohutu ligipääs ta lemmikpaikadesse ja ära luba teda ruumidesse – näiteks garaaž või kelder –, kus ta võib end kogemata vigastada.
- Broneeri aeg loomaarsti juurde – probleemide ennetamiseks tasub eaka loomaga regulaarselt tervisekontrollis käia. Kuna loom ei saa öelda, kui kuskilt valutab, tuleb omanikul ise initsiatiiv haarata ja loomaarsti nõuandeid kuulda võtta.
- Koos on kõige parem – kiire elutempo juures kipume unustama,