Anastassija sõbrad ütlevad, et maailm peab teadma, et ta on kangelane

“26-aastane ukrainlanna Anastasija Jalanskaja toimetas reedel Kiievist 30 kilomeetri kaugusel Buchas asuvasse koerte varjupaika toitu, kui teda tulistati koos kahe mehega, kes olid samuti vabatahtlikud,” kirjutab Global News. Jalanskaja sõbrad ja perekond väidavad, et Vene väed võtsid tema auto tahtlikult sihikule. Sõbrad ei tea, miks ta sihikule võeti, kuid usuvad, et Vene väed tapavad üha sagedamini tsiviilisikuid juhuslikult, et hirmutada elanikkonda alistuma.

Anastassija viimane Instagrami lugu, mis postitati vaid mõni tund enne tema surma, näitab, kuidas ta istub sõiduki tagaistmel ja naeratab kaamerasse koeratoidukottide kõrval. Kuuliauke täis autot vaadates tundub, et seda tulistati lähedalt. Hukatud kolmik viis koeratoidu varjupaika kohale ja nad tapeti tagasiteel, olles peaaegu koju jõudnud.

Hoolimata Venemaa presidendi Vladimir Putini eitustest kasvab Ukrainas tsiviilohvrite arv, kuigi koguarv on endiselt ebaselge. 1. märtsi seisuga teatas ÜRO inimõiguste seiremissioon Ukrainas, et on registreerinud 752 tsiviilohvrit. Järgmisel päeval teatas Ukraina riiklik hädaabiteenistus, et hukkus 2000 tsiviilisikut.

Abikaasa sõnul armastas Anasassija väga loomi