Fotod: KKA

Kõige magusam lestapüügiaeg on kohe kohe käes, nii et kui oled kalamees, siis on paras hetk õng ja soojad riided välja otsida. Ära unusta head mahukat seljakotti, millega kogu vajaminev kraam tee serva jäetud autost mere äärde ja pärast jälle tagasi tassida. Lestaparadiisi loodus väärib seda pingutust ja küllap tasub jäljetult liikuvale kalamehele heldelt.

Hea kalamehe meelespea:

  • Võta kaasa just nii palju varustust, kui jaksad eemale jäänud autost kaasa võtta, sest autoga randa sõita ei tohi. Liivase rannamaastiku sambla-ja taimevaip on erakordselt õrn, piisab vähesest, et see pahupidi pöörata ja tundlik kooslus selles paigas hävitada. Rannikukooslused on üldse reeglina tundlikud, nii Hiiumaal kui mujal. Arvesta väikese jalgsimatkaga juba kodus asju pakkides.
  • Hiiumaa põhjarannikul ja Kõpu poolsaarel oled reeglina looduskaitsealal, nii et püsi teedel ka siis, kui su sõiduk maastikul hakkama saaks. Looduskaitsealal on väljaspool teid sõitmine keelatud, ja põhjusega. Jäta auto parklasse või tee serva. Kui pargid tee äärde, siis ikka paralleelselt teega, sest risti keeratud auto rikub pinnast rohkem.
  • Pane tähele, et merre ja randa sinust midagi maha ei jääks. Kaasa toodud krevettide pead ja suitsukonid vii ise ära.
  • Tuleta meelde, kas püügiõigus on ikka olemas. Õngega lestapüügiks tuleb portaalis kalaluba.ee lunastada harrastuspüügiõigus. Ära unusta isikut tõendavat dokumenti, muidu on õiguse olemasolu keeruline ette näidata.

Head kalaõnne ja meeldivaid kohtumisi keskkonnainspektoritega! #liigujälgijätmata