Loomaveebi vihjeliin on kenasti tööle hakanud ja olulisemad lood toome ka teieni. Eile märkas Kohtla-Järve elanik Uljana aknast, kuidas üks purjakil meesterahvas Estonia puiestee 14 maja juures oma kassi “jalutas”. Rõõmu see loomale muidugi ei teinud, sest härra muudkui tõstis teda rihmast ja viskas eemale. Lausa ime, et kiisu ülespoodud või tõsiseid kaelavigastusi ei saanud. Lõpuks arvas härra heaks koju tagasi minna ja vedas looma järele nagu kelku. Uljana läks õue ja kutsus kassiomanikku korrale. Mehel jäi aga õigust ülegi:

“Ma ei näe vähimatki probleemi! Ma lihtsalt viskasin teda lumme!”

“Looma ei tohi julmalt kohelda,” ei jäädud vastusega rahule.

See juba härrale hinge ei mahtunud ja palju polnud puudu kui ta oleks hakanud ka manitsejaid siia-sinna loopima:

“Ei ole kellegi teise asi! Minu loom ja teen temaga, mida tahan! Kus te loomakaitsjad siis olite kui ta tänavalt päästsin ja kodu pakkusin?”

Edasi pidi tülisse sekkuma juba politseipatrull, kes küsis kassiomanikult kas ta ka aru saab, millist seadust rikkus? Härra aga ei saanud aru, et ta üleüldse midagi rikkunud oleks.

Uljana paneb inimestele südamele, et ei nad ei kardaks sekkuda kui näevad loomade väärkohtlemist või ülekohut. Lisaks soovitab ta kohe pöörduda politsei poole kui Estonia pst.14 majaelanikud peaksid nägema kui antud kodanik taas oma kassi piinab. Loomapäästegrupp üritab täna korteriühistu juhatuse liikmete ja kassiomanikuga kokku saada. Lisaks esitatakse käesolev materjal ka Põllumajandus- ja Toiduametile (PTA) edasiste sammude kooskõlastamiseks.

Ka Loomaveeb ei suuda vaiki olla kui neljajalgsetele liiga tehakse. Sestap andke aga teada, kui näete loomadevastast vägivalda: vihje@loomaveeb.ee

NB! Abivajava looma leidmisel palume kindlasti lisada täpne asukoht, vigastuse/juhtumi kirjeldus, võim