Värske kraam:
L, 01.04.2023

The Weather


1°C
 
Tallinn

Sunny
 
Naljapesa
Koduleidja
Saada vihje!

Avaldatud: 16. veebr. 2023

Jane Laumets: „Aasta vabatahtliku tiitel annab kinnitust, et teen õiget asja.”

Varjupaikade MTÜ on kolm aastat välja andnud aasta vabatahtliku tiitlit, et tunnustada kõige tublimaid vabatahtlikke. Esimesena sai tiitli Marten Lauri, teisena Raimo Nõu ja möödunud aasta lõpus valiti aasta vabatahtlikuks Jane Laumets. Persooniloo Janest kirjutas Kaidi Koort.

Varjupaikade MTÜ vabatahtlik sai Jane Laumetsast kolm aastat tagasi. Ta võttis organisatsiooniga ise ühendust, sest soovis varjupaigaloomadele hoiukodu pakkuda. „Täitsin kodulehel vabatahtlikuks saamise ankeedi ja juba mõne aja pärast anti mulle hoidu kassipojad. Olen hoiukodu pakkuja, sest see on lihtne viis aidata. Valin endale Zelose äpist loomad, kellele soovin hoiukodu pakkuda. Töötan kodus, olen kogu aeg loomade jaoks olemas ja saan vajaduse korral neid ravida.”

Jane lisab, et toetas Varjupaikade MTÜ-d rahaliste annetustega enne vabatahtlikuks saamist. „Alguses kartsin, et hoiukodu pakkumine võib emotsionaalselt raske olla, aga tegelikult nii siiski pole. Varjupaigaloomadele hoiukoduks olemine pakub hoopis rõõmu. See on omamoodi hobi, isegi eluviis.”

Vabatahtlik erinevates organisatsioonides

Aktiivne naine on varem teinud vabatahtlikku tööd mitmes organisatsioonis. Jane on praegu lisaks Varjupaikade MTÜ-le vabatahtlik Eesti Loomakaitse Seltsis, kus ta on toimetanud väga pikalt, aastaid tuleb kokku kümme. „Olen ka Eesti Loomakaitse Seltsis hoiukodu pakkuja ning aitan korraldada veel loomakaitsekonverentsi. Vabatahtlikuna on võimalik teha mitmesuguseid töid ja erinevate oskustega abiks olla. Loomi aitavatele organisatsioonidele on vabatahtlikke alati vaja.”

Suur üllatus

Jane räägib, et sai Varjupaikade MTÜ aasta vabatahtliku tiitlist teada Tallinna loomade varjupaigas, kui talle anti üle tänukiri ja plaksutati. „See oli suur üllatus, sest mind kutsuti varjupaika teisel ettekäändel. Mulle öeldi, et üks firma soovib kõikidele hoiukodu pakkujatele teha jõulukingitused. Seetõttu kutsuti mind varjupaika, aga tegelikult sain hoopis tunnustuse osaliseks,” meenutab ta.

Aktiivne naine peab Varjupaikade MTÜ aasta vabatahtliku tiitlit oluliseks. „Vabatahtlik töö, on minu jaoks tähtis. Aasta vabatahtliku tiitel annab kinnitust, et teen õiget asja. Loomad saavad abi ja nende elu muutub paremaks.”

Jane soovitab kõigil tulla vabatahtlikuks Varjupaikade MTÜ-sse. „Vabatahtlik töö on üks võimalus head teha. Saab aidata kaasa loomapidamiskultuuri paremaks muutmisele. Oluline on, et hulkuvaid loomi oleks vähem.”

Südamesse pugenud kass – Rabarbara

Jane pakub hoiukodu ainult kassidele, sest nad on nii iseseisvad loomad ja nendega pole palju tööd. „Minu juures on olnud üheksa kassi ja hetkel pakun hoiukodu kümnendale – imeilusale Bettyle, kellel on helerohelised silmad ja halli-valgekirju karvkate. Koer on palju nõudlikum seltsiline ja ma ei tea, kas oskaksin tema eest piisavalt hästi hoolitseda. Närilised on minu jaoks nii võõrad loomad.”

Aasta vabatahtlik räägib, et talle läks väga südamesse kass nimega Rabarbara, kes elas tema juures aasta. „Rabarbara leidis kodu jõulupühade ajal. Ma ei saanud aru, kuidas ta varem kellelegi silma ei jäänud ja kodu ei leidnud. Mul oli nii hea meel, et keegi Rabarbarat lõpuks märkas. Ta oli ära teeninud päris oma kodu. Rabarbara on liivakarva toonidega, väga ilus ja sõbralik kass, kes õppis hoiukodus ruttu ära, kui hea on kaisus olla ja pai saada.”

Jane lisab, et tema on ise ka loomaomanik. „