Metsas või kaitsealal vabalt jooksev lemmikloom võib seal kokku puutuda nakkavalt haige metslooma või parasiitidega.

Kevadel ohustavad koerad maaspesitsevaid linde, sest pesalt pagev lind ei jõua mune peita ega katta. Pole ennekuulmatu seegi, et koerad või kassid linnupesi rüüstavad. Loomalapsed, olgu jänesepojad, metskitsetalled või esimesi lennuharjutusi tegevad linnupojad on jahikirega koerale kerge saak.

Populaarsetes puhkepaikades tuleb arvestada ka teiste puhkajatega, kes sinu sõpra nii hästi ei tunne ja võivad temaga pahuksisse sattuda. Seetõttu võta koos lemmikuga loodusesse minnes kaasa ka jalutusrihm.
Puhka Eestimaa looduses!

Igaüheõigus lubab sul üheks ööpäevaks peatuma jääda peaaegu kõikjal. Kuid pane tähele, et sa ei paneks telki püsti kellegi õuele või sinna, kus sa pole teretulnud. Kaitsealal tohib telkida üksnes selleks ette nähtud ja tähistatud telkimiskohas, sest tallamine ja telgipõhjast tekkinud surve võib õrnu kaitseala kooslusi liialt rikkuda.

Kui ehk üks või kaks telkijat ei põhjustaks probleeme, siis kogu suvega kogunev koormus võib käia loodusele üle jõu. Sestap ole osa lahendusest, mitte murest ja telgi seal, kus selleks tähistatud koht. Sobiva peatuspaiga leiad hõlpsalt “Loodusega koos” lehelt või äpist.

Tule õue, tule loodusesse!

Loodusväärtused jäävad püsima, kui oskame neid nautida jälgi jätmata. Seetõttu ära tee kaitsealal lõket mujal kui selleks ette valmistatud ja tähistatud kohtades. Väljaspool kaitseala võib lõket teha seal, kus maaomanik seda lubab. Pane tähele: see, et keegi on enne sind vales kohas lõket teinud, ei muuda seda tähistatud lõkkekohaks.

Lõkkes põleta vaid puitu ja puhast paberit. Plastnõud ja kilega kaetud pakendid lõkkesse ei sobi, sest madalal kuumusel põledes jäävad neist õhku ja pinnasesse mürgised peenosakesed.