Jako on graatsiline omapärase must-valge kasukamustriga kassike, kes jälgib kasside vabapidamise toas külas käivaid inimesi pigem eemalt. Ta on nooremapoolne ja üsna isepäine kiisuhärra, kes on oodanud uut kodu juba peaaegu poolteist aastat.

Majesteetlikust pilgust ja äärmiselt tarkadest silmadest võib välja lugeda, et ta valib oma inimest hoolega ega lase igal külalisel oma kasukat sasida. Veidi salapäraseks teeb kassihärra välimuse ka silmi ümbritsev must karvkate, mis kujundab ta näole justkui Mister X’i maski. Õige inimese saabudes muutub aga Jako kehahoiak leebemaks ja tal tekib ka soov häälega oma kohalolust ja suhtlussoovist teada anda.

Kui soovid Jakoga tutvuda, siis täida esmalt sooviavaldus kassi profiilil vajutades “Paku kodu” Seejärel võtame Sinuga ühendust.

Varjupaikade MTÜ tähistab juba alates 2016. aastast sõbrakuud kampaaniaga “Sõpra tunned sabast,” mis kutsub võtma varjupaigast kassi või tulema kassidele püsitoetajaks. Meie hoole all on hetkel ligi 500 kassi. Vaata, kuidas saad sina Jakot ja teisi kasse aidata SIIT