Merebioloog Mart Jüssi jagas sotsiaalmeedias rõõmusõnumit: “Hülgekaamera töötab taas – sealcam is back in business!” Tõesti, pilt on ees ja Looduskalender jagab Vilsandi hülgeparadiisist saabuvat videomaterjali ka avalikkusega. Oli ka viimane aeg, sest kohe varsti on pisiperet oodata ja ega seda saa siis ometigi maha magada!

Suguküpsuse saavutavad hallhülged viiendal kuni seitsmendal eluaastal. Täiskasvanud emashülged poegivad igal järgneval eluaastal tuues reeglina ilmale  ühe hülgepoja, aga võivad mõnel aastal poegimise vahele jätta. Eelnimetatust võiksime ühe emaslooma „tootlikuseks“ rehkendada umbes kakskümmend poegimist kogu eluea jooksul.

Hülgepoegade suremus on suur ja seda just just esimesel eluaastal, kui võib hukkuda kuni pool sündinud järelkasvust. Sigimisikka jõuab noortest hüljestest vaid väga vähene osa. Poegimine toimub hallhüljestele soodsates looduslikes oludes jääl, jääkatte puudumisel väikesaartel, laidudel või rahudel. Erinevate tõbede vastase immuunsuse omandavad hülgepojad emapiimaga.

Allikas: Looduskalender