Helen Woodward Animal Center ja Eesti Loomakaitse Seltsiga ühendavad jõud, et veel paremini aidata Ukraina loomi

Helen Woodwardi loomakeskus on truu oma missioonile aidata loomi ning seetõttu alustatakse Ukraina lemmikloomade abistamisega. Kampaania raames kogutakse annetusi nii Ukrainas asuvatele, põgenike kui ka evakueeritud varjupaiga loomade jaoks. Loomakeskuse eesmärk on toetada Ukraina loomi 100 000 dollariga.

Helen Woodwardi loomakeskuse tegevjuht Mike Arms pöördus Tallinna linnavalitsuse peaspetsialisti Hellika Landsmann poole, kes on ühtlasi pikaajaline ELSi liige. Sõprussuhted loodi juba 2019. aastal, kui loomakeskuse esindajad käisid tutvumas Eesti varjupaikadega. Praegu suhtleb Hellika Ukraina loomakaitseorganisatsioone abistavate kaastöötajatega, aga ka Ukraina põgenikega, kes saabuvad koos lemmikloomadega Poola, Lätti, Leedu ja Eestisse.

“Euroopa rahvas toetab ukrainlasi uskumatult,” ütles Hellika. “Meie riigid avavad neile inimestele ja nende lemmikloomadele hotelle, kortereid ja vabu tube. Aga tulemas on miljoneid ja protsess võtab aega. Seni inimesed ja loomad kannatavad ja on näljased ning külm ei aita kaasa.”

UAnimals töötab selle nimel, et aidata sõjast räsitud piirkondades lõksus olevaid varjupaike, eraisikute lemmikloomi ja loomaaedu. Värskes Facebooki postituses on kirjas: “Kahjuks läheb olukord varjupaikades iga päevaga hullemaks. Tänase seisuga on mitmed Ukraina varjupaigad ja loomaaiad blokeeritud linnades, kus lahingud käivad. Nendesse asulatesse on võimatu sisse pääseda ja eriti on võimatu loomi evakueerida.”

Loe rohkem: https://thecoastnews.com/helen-woodward-center-starts…/…