Eesti Vabariigi loomakasvatus 2022. Harjumaa. Karjamaa konte ja kõrvanumbreid täis. Õnneks mul on video- ja fotomaterjal olemas ning seda lugu enam olematuks ei tee. Neid koolnud elukaid seal ikka vedeleb. Mõned alles nüüd hinge heitnud. Teised juba aastaid tagasi otsa saanud.

“Eelista Eestimaiste piinlevate loomade liha! See on odav ja hea!”

Maalaatadel te taolist juttu juba ei kuule. Ikka seda kui palju nad loomi armastavad, kui kulukas on neid tõpraid pidada ja kui vähe maksab liha. Tõstke hinda kulla inimesed, aga jälle mure, sest siis ei püsi konkurentsis ja tarbija eelistab väljamaa toodangut. Õukei, sööme siis piinatud ja halvasti peetud loomade liha. Rahvale ei anta valikut! PTA ajasime igatahes kohe jalule. Esmane hinnang ja suurim rikkumine, et miks korjused küll vedelema jäeti? Loomad ju ikka surevat!

Nõus ja sulatõsi, aga kui neid juba kümnete kaupa looja karja läheb, on vast ikka midagi väga valesti! Omanik olevat muidu tubli miis, lausa teeneline loomakasvataja, kes “lihabusinessis” ammu sees. Õujee ja vaesed loomad! Kohalikud väitsid, et härra ise olevat praegu väljamaal puhkamas. Raha seega justkui oleks. Hakka või ise loomakasvatajaks?

Mõni kasvatab farmiloomi nagu metsikuid elukaid, aga metsalised pole nad ühti ja täitsa omapäi hakkama ei saa. Teine noolib vaid PRIA-ast pappi ja kuradile igasugu heaolu – loomakaitsjad on lollid!

“Hea, et ma loom pole. Hea, et Sina loom ei ole, sest sellist kohtlemist ja saatust ei tahaks meist keegi?”

PTA rahvas peab Tartumail nädalavahetusel pidu. Vaevalt, et enda raha eest. Las aga puhkavad kuid töö tahab tegemist. Ootame menetlustulemuse ära ja vaatame, milline karistus määratakse? Alles siis teen sel teemal põhjalikumalt juttu. Lugu juhtus Harjus ja siin põhjas on vähe “teisemad” ametnikud. Mujal vaikitakse ehk mahagi? Üldse ei imestaks! Ei taha ära sõnada ja hämmingut on vahest ka siinsete ametnike otsused tekitanud. Loodetavasti sedapuhku nii ei lähe. Elame-näeme!

Kes on see kasvataja ja milline kauplustekett temalt lihaloomi ostab? On see sinu kodupood? Kannatage veidi – ei see saladuseks jää. Seni aga mõelge tarbijate ning lihasööjatena ning kujundage rahus enda isiklik seisukoht, mida te taolisest loomapidamisest arvate. Mina tänan!

Fotod ja video: Loomapäästegrupp