Pärnumaal Häädemeeste vallas toimub 28. mai tasuta lemmikloomade vaktsineerimine marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna juhtivspetsialisti Anne-Ly Veetamme sõnul on Eesti marutaudi vaba maa, kuid jätkuvalt on vajadus ja kohustus oma lemmikloomi vaktsineerida, sest meie lähinaabruses olevates riikides on marutaud levinud nii kodu- kui metsloomade hulgas. Marutaudivastane vaktsineerimine on ainus viis kaitsta oma loomi sellesse surmaga lõppevasse haigusesse nakatumise eest.

„Vaktsineerimiskohustuse täitmise eest vastutab loomaomanik. Aitamaks kaasa vaktsineeritud lemmikute osakaalu tõusule viib Põllumajandus- ja Toiduamet läbi marutaudivastase vaktsineerimise kampaania Pärnumaal, Häädemeeste vallas. Vaktsineerimist teostavad meeskondadena kahes piirkonnas liikuvad tegevusluba omavad loomaarstid,“ selgitas Veetamm.

„Oluline on, et vaktsineeritav loom oleks terve ning vähemalt kolme kuu vanune. Loomaomanik peab olema suuteline tagama looma ümbritsevatele ohutu fikseerimise vaktsineerimise ajaks. Juhul, kui lemmikul on olemas pass või muu dokument, millesse vaktsineerimise andmed kanda, palume see kaasa võtta,“ lisas Veetamm. Koerte ja kasside vaktsineerimine on vajalik vähemalt iga kahe aasta tagant.

Asukohtadega, kus Häädemeeste vallas vaktsineerimine toimub saab tutvuda siin. Loe lisaks marutaudi kohta marutaud.ee.