Vaid kümnekuune Lucy saabus Loomade Kiirabi Kliinikusse oktoobri lõpus seoses raske peatraumaga. Omanikega vestlusest selgus, et oma pere koer, cane corso tõugu tegelane oli teda pähe hammustanud. Koer on muidu tore ja sõbralik, aga jooksuaegadel minevat peast täiesti hulluks. Veel selgus, et see polnud teps mitte esimene kord Lucy peal hambaid teritada vaid ka umbes kolme kuu vanusena jäi kiisu pea tema lõugade vahele. Toona ei olnud vigastused nii tõsised, kuid omanike sõnul oli jäi pärast seda rünnakut Lucy lõug veidi “kõveraks.”

Kliinikusse jõudes oli Lucy üliväga kehvas seisus. Arvestades teda rünannud koera suurust, siis tegelikult suur ime, et ta üldse veel elus püsis. Nähtavate vigastuste hulgas oli alalõua sümfüüsimurd, suur ja sügav keelehaav ning tohutu verekadu. Veel täpsema diagnoosi saaks öelda pärast kompuuteruuringut, aga selleks oli vaene loomake veel liiga nõrk ning vajas stabiliseerimist. Arvestades tuhandetesse ulatuva raviarvega, aga ka sellega, et pärast paranemist võib koer teda ju uuesti rünnata, otsustasid omanikud Lucy eutaneerida. Igati mõistlik otsus.

Aga ei taha need loomaarstid elukaid heast peast eutaneerida ühti. Seda enam kui tegemist on noore loomaga, kel paranemislootused head ja pikk eluke veel ees terendamas. Lucy eest asus võitlema dr. Vidri Mägiste. No läks hinge talle see kiisuke ja kohe väga. Algatuseks võttis Vidri ühendust Loomapäästegrupiga, kes andis ravile ja arve tasumisele oma õnnistuse andis. Pärast seda kui omanikud olid Lucy loovutanud sai õige ravi pihta hakata.

Kohe samal õhtul oli Lucy juba piisavalt stabiilne, et teostada kompuutertomograafia ja leide oli palju: sümfüüsimurd, vasaku sarnakaare murd, vasaku ülalõualuu osaline eraldumine ning lisaks veel ka tõenäoliselt eelneva koerarünnaku tagajärjel tekkinud vana vigastus koljus. Kõige kriitilisemate probleemidega hakati tegelema mõistagi esmajoones – sümfüüsimurd sai parandatud ja kõik haavad õmmeldi korralikult kinni. Aga suurimaks probleemiks oli ja on ka tegelikult praegu keelehaav. Kahenädalane ravi annab küll silmnähtavaid tulemusi ja kuigi surnud keeleots tuli ära lõigata, siis paljud küsimused on veel õhus. Lucy aga kohaneb vapralt ja õpib kuidas ka veidike lühema keelega hakkama saada. Seni läheb kõik hästi ja ta on ääretult tubli. Tema iga keharakk tõestab suurt-suurt elutahet. Hetkel on ta siiski veel sonditoitmisel, kuid Lucy proovib juba iseseisvalt süüa, mis on väga hea märk.

Momendil taastub Lucy dr. Mägiste juures kodus ja jääb sinna raviperioodi lõpuni. Heasüdamlik loomaarst on veendunud, et ka see kiisuke väärib võimalust elule, kuigi kuri saatus on seda va eluküünalt vaatamata noorele eale juba paar korda kustutada tahtnud. Iseloomult on Lucy väga hea noor kass, kes vaatamata oma vigastustele tunneb suurt huvi mänguasjade vastu ning magada eelistab eranditult ainult kellegi süles.

Täna võtab Vidri ta tööle kaasa ja Lucy peab läbi tegema taas põhjaliku uuringu ning siis selgub kas veel üks luuoperatsioon on vajalik või mitte. Seni on noore Lucy päästmisele kulunud 1739.89 eurot. Loomapäästegrupp tegi küll juba ühe postituse, aga annetusi laekus 700 euro kanti ehk tervelt 1000 eurot vähem kui vaja. Tänane päev toob aga kulu juurde ja ega see veel ravi lõppu tähenda. Sestap palun kõiki häid inimesi, kes ka kasside eluõigust tunnistavad taas appi. Lucy ja Vidri tänavad. Loomapäästegrupp ja mina ka.

  • Loomapäästegrupp MTÜ
  • EE437700771003183318
  • Lucy ravikulud

Lucyt saad toetada ka Loomapäästegrupi annetustelefonidele helistades:

  • 900 1313 (5.-)
  • 900 1414 (10.-)
  • 900 2323 (25.-)

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: