Üle-eelmisel nädalal korraldas Loomus munavabade munadepühade kampaania. Sellega seoses toimus 9. aprillil Eesti Vegan Seltsi ruumides filmiõhtu, kus vaadati ühiselt 2013. aasta dokumentaalfilmi Turlock.

Turlock on võimas dokumentaalfilm, mis heidab valgust ühele kohutavamale loomade hooletussejätmise juhtumile Ameerika Ühendriikide ajaloos. Film kirjeldab lugu 50 000 kanast, kes jäeti 2012. aastal California osariigis Turlockis asuvas vabrikufarmis kitsastesse traatpuuridesse nälga surema. Linnud lukustati oma puuridesse ilma toidu ja veeta rohkem kui kaheks nädalaks. Vaatepilt talus oli ahistav, surnud ja surevate lindude kuhjad olid üksteise otsa laotud.

Film viib vaataja rännakule läbi tragöödia tagajärgede, tuues esile loomaaktivistide, päästetöötajate ja kohalike võimude pingutused, kes tegid väsimatult tööd, et päästa võimalikult palju ellujäänud kanu. See paljastab ka tööstusliku munatootmise tumedama külje, tuues esile ebainimlikud tingimused ja kohtlemise, mida kanad vabrikufarmides üle kogu riigi taluvad. Intervjuude ja arhiivikaadrite