Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üles inimesi annetama otse Ukraina loomakaitse organisatsioonidele või rahvusvahelistele vahendajatele. Nii jõuavad annetused nendeni kiiremini ja annetajad saavad olla kindlad, et nende toetus jõuab tõesti Ukrainasse.

“Oleme igapäevaselt kontaktis Ukraina loomaõigusluse organisatsiooniga UAnimals. Tegu on ühinguga, mis nagu meiegi tegeleb kõigega, mis puudutab loomade kaitsmist – alates ennetusest kuni otsese loomade aitamiseni. Nad on äärmiselt tänulikud, et eestlased on neile nii suureks toeks ja tunnevad huvi nende aitamise vastu. Nad tänavad meid iga päev,” kommenteeris ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Eile kandis UAnimals annetused üle 17 varjupaigale ja kahele Ukraina loomaaiale. Varasemalt on nad aidanud 24 varjupaika. Olukorda Ukrainas kommenteerib organisatsioon nii: “Loomade varjupaigad ja taastuskeskused on ilma annetustest ja loomad võivad surra nälga. Kiievi lähistel olev loomaaed sai pommiga pihta, on jäänud elektrita ja kütteta. UAnimal jätkab annetuste kogumist ja abi saatmist.”

“Hetkel on oluline, et annetused jõuaks võimalikult kiiresti Ukraina organisatsioonideni, sest neil on veel võimalik selle raha eest ise vajalikke vahendeid muretseda. Loomulikult saavad ka annetajad olla siis kindlad, et annetused jõuavad lubatud kohta. Kui olukord muutub, organisatsioonid ei saa enam raha kätte või ise enam midagi osta, siis kindlasti anname sellest teada,” lisas Karurahu.

Seltsi kodulehelt leiab erinevad võimalused annetamiseks. Kodulehel on üleval vaid kontrollitud ja rahvusvaheliste organisatsioonide poolt heaks kiidetud annetuste kogujate andmed. Info leiab SIIT

ELS tänab kõiki häid inimesi ja samal ajal palub ka kontrollida, et nende headust ära ei kasutataks. Selts kutsub üles üle vaatama, kellele raha annetatakse – uurige tausta, esitage küsimusi, nõudke tõestust. Hetkel koguvad väga paljud organisatsioonid annetusi väitega, et see läheb Ukrainasse – veenduge, et see päriselt ka sinna läheb.