Tofik oli pääsedes vaid kolmekuune

Eellugu

Märtsi alguses, kui Vene väed olid tunginud Ukrainasse, saime Ukraina loomakaitsjatelt südantlõhestava abipalve.

Paljudel Ukrainast põgenenud inimestel polnud võimalik oma lemmikuid kaasa võtta. Põgenikud lootsid lahkudes, et saavad õige pea oma kodudesse naasta, kuid see ei osutunud võimalikuks. Sõja tõttu on tänavad täis kodutuid, nälgivaid ja pommide eest põgenevaid loomi. Ka paljud varjupaikade töötajad ja vabatahtlikud lahkusid oma turvalisuse kaalutlustel riigist. Need, kes jäid, seisid silmitsi keeruliste probleemidega – varjupaikadel ei jätku piisavalt ruumi, toitu ega muid ressursse, et kõikide abivajajate eest hoolitseda.

Asusime viivitamatult loomade päästmist organiseerima ning annetusi koguma. Üleskutse levis kiiresti, aitajaid oli palju ning kogusime ühe õhtuga terve bussitäie toitu ja kõike muud hädavajalikku, mida Ukraina vaprad vabatahtlikud loomade päästmiseks vajasid. Paar nädalat hiljem saatsime teele ka veel teise kaubikutäie abivahendeid.

Võtsime sõjakoldest Eestisse kaasa 15 koduta jäänud looma. Uue võimaluse eluks said koerad Scooby, Blacky, Lenek, Goofy, Iti, Saara, Reks, Mila, Malarz, Vlod, Seibi ning pisikesed kutsikad Tofik ja Lola. Koertega koos pääses sõjast ka vapper ja isepäine kass Ronni.

Daniel pakub Vlodile õnneliku vanaduspõlve

Tänusõnad

Aitäh, sajad hoolivad inimesed, kes annetusi tõid ja rahaliselt toetasid! Aitäh teile, kes aitasite oma oskustega ja panustasite oma aega, ilma teieta poleks see kõik võimalik olnud!

Aitäh, kaubikujuht Kaupo, bussijuhid Aivo ja Erik, ning vaprad autojuhid Inga, Mirjam ja Romero, fotograaf Jörgen ja tõlk Dasha, et tulite meie tiimile appi ja võtsite ette pika sõidu Ukraina loomade aitamiseks.

Aitäh kõigile headele inimestele ja ettevõtetele, kes aitasid bussi annetustega täita, nende hulgas: Tradehouse, Urr ja Nurr, Petmarket Lemmikloomapood, Saaremaa Vesi, Nõmme loomakliinik, Miki loomakliinik, Oknavet loomakliinik, Tiina Toometi loomakliinik ja Petcity loomapood.

Tänu ja kummardus Tallinna Tehnikaülikooli Tantsuansambel Kuljuse tantsijatele ja kõigile teistele vabatahtlikele, kes aitasid varajastel hommikutundidel annetusi bussi kanda.

Aitäh inimestele ja organisatsioonidele, kes aitasid varustusega loomade transpordiks ja tõid sõiduks puure, tekke, toidunõusid ja muud hädavajalikku. Nende hulgas Valgekihv pood, Tartu Sodalis loomakliinik, Tartu koduta loomade varjupaik, Tartu väikeloomakliinik ja EMÜ väikeloomakliinik.

Paarikuune Lola saabus Ukrainast haige ja alatoitununa. Nüüd elab ta koos Kristinaga oma parimat elu

Loomadele määrati Eestisse jõudes Põllumajandus- ja Toiduameti poolt range karantiin –  nad pidid veetma kolm pikka kuud täielikus isolatsioonis. Aitäh, Betta loomapood, et kogusite annetusi karantiinis olevate loomade heaks. Ait