Kirjeldus

Looduses elavad argentiina sarvik kärnkonnad Põhja-Argentiinas, Uruguais, ja Rio Grande jõe kaldail. Oma eluviisilt on nad väga passiivsed. Argentiina sarvik konn liigutab ennast suhteliselt harva. Nad võivad olla agressiivsed, kui pidada kahte isendit ühes vivaariumis. Kui paaris peetavatest konnadest on üks oluliselt teisest suurem, siis võib juhtuda, et see suurem neelab väiksema lihtsalt alla. Sarvikute pojad tuleks samuti eraldi majutada. Teada on ka fakte, et argentiina sarvik kärnkonnad on ka suhteliselt agressiivsed suuremate loomade vastu (inimesed sealhulgas). Kui peaks tekkima tohutu soov oma lemmikut kätte võtta, siis peab seda väga õrnalt tegema, aga ikkagi parem oleks teda mitte eriti häirida.

Isased isendid kasvavad keskmiselt 10cm pikkuseks ja emased 14 cm pikkuseks.Värvuselt on argentiina sarvik konn roheline punaste laikudega, osadel isenditel on punaste laikude asemel mustad laigud. Looduses on nende naha värvus kaitsevärvuseks, et neil oleks lihtsam oma saaki varitseda. Loomapidajate seas on levinud aga ka albiino värvus ja need loomad on kollastes ja oranzides toonides. Suuremad emased isendid võivad kaaluda kuni 0,5 kg. Keha ehituselt on sarvikud “trullakad” nad on kera kujulised, st. nende keha pikkus ja laius on peaaegu võrdne. Laius tihti isegi suurem kui pikkus.

Sarvik kärnkonnana nimi ütleb, et neil on silmade kohal väikesed “sarved”, mis on vaenlaste hirmutamiseks. Argentiina sarvik kärnkonn, keda tuntakse ka PacMan konna nime all, on väga ablas sööja. Oma teise hüüdnime PacMan konn on nad saanud selle järgi ilmselt, et nende keha on kera kujuline ja suu on väga suur. Tavaliselt neelavad nad oma toidu ühes tükis alla.

Hoolitsus

Neid konnasid peaks majutama üksteisest eraldatuna, sel samal üksteise söömise ohu pärast. Täiskasvanud konna vivaarium võiks olla mõõtudega 80x40x40cm. Looduses peidab sarvik ennast kõdu ja vanade puulehtede alla, seega on oluline vivaariumisse palju peitumise võimalusi tekitada. Põhja vooderduseks sobib väetistevaba turvas või muu niiskust hoidev substraat. Substraati peaks hoidma pidevalt niiskena. Taimed võiksid selle konna vivaariumis olla pottidega, sest muidu konn lõhub need ära. Niisutama peaks konna vivaariumit igapäevaselt. Lisaks niisutamisele on vaja ka suuremat veeanumat, kuhu loom sisse mahub, mida tuleb igapäev täita ja puhastada. Kuna argentiina sarvikud on troopilised loomad, siis on oluline, et neil oleks kõrge õhuniiskus ja õhutemperatuur. Õhutemperatuur peaks olema päeval 24-28 kraadi ja öösel 20-22 kraadi. Õhuniiskus võiks olla 80%. Valgustatud päeva pikkus peaks olema 10 tundi.

Menüü koosneb sarvikutel kilkidest, vihmaussidest, hiirepoegadest, väikestest kaldest ja suuremad isendid isegi söövad hiiri ja noori rotte ning tibusid. Kord nädalas soovitatakse toitu puuderdada multivitamiini pulbriga. Argentiina sarvik kärnkonna, nagu ka teisi konnasid ei soovitata kätte võtta, meie puudutus võib olla tema nahale väga stressirikas ja tagajärgedeks võivad olla haigused ja isegi surm. Lisaks on oht, et konn hammustab, mis on äärmiselt valulik.