Looduse imeline suhete võrgustik loob meie eluks hädavajaliku keskkonna. Kõigil liikidel on nende looduslikus elupaigas väärtuslik roll.

Täna täitub 𝟓𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐂𝐈𝐓𝐄𝐒’i konventsiooni allakirjutamisest, mis reguleerib rahvusvahelist kaubandust ohustatud looma- ja taimeliikidega. Elupaikade hävimise järel on kauplemine metsikust loodusest pärit loomade ja taimedega suuruselt teine oht nende püsimajäämisele.

Ise seda teadmata võime ohustatud liikidega kokku puutuda nii reisil kui kodumaal, näiteks toitu või meeneid valides. Kosmeetika- ja rahvameditsiini tooted, karusnahad, väärispuidust tooted, teokojad, toidulisandid ja lemmikloomad on vaid osa haruldaste liikidega seotud pikast loetelust. Kahjuks toimub nendega kaubitsemine ka Eestis.

Meie kodumaistest loomadest kuuluvad CITES liikide hulka näiteks hunt, karu, ilves ja saarmas. 
Eesti ühines selle konventsiooniga 1992. aastal. Tuhandeid taime- ja loomaliike hõlmava leppega on tänaseks liitunud 184 riiki. See tähendab, et neis riikides on selliste toodete või isenditega kauplemine ja üle piiri vedu võimalik vaid eriloaga või üldse keelatud.

Ära osta ohustatud liikide elu!

Millegi omamise asemel lähme pigem õue, keerame nina päikese poole, hingame karget õhku ja naudime looduse ilu.

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: